Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. júna 2021

Úrad pre verejné obstarávanie uložil takmer 80-tisícovú pokutu štátnemu podniku, porušil zákonÚrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) uložil pre porušenieZdieľať
28.6.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) uložil pre porušenie zákona o verejnom obstarávaní Slovenskému vodohospodárskemu podniku pokutu vo výške viac ako 79-tisíc eur.


Štátny podnik totiž odoberal od spoločnosti Slovnaft v období od 5. februára 2020 do 19. februára 2021 motorové palivá, pričom nepostupoval podľa zákona o verejnom obstarávaní.

Podľa predsedu ÚVO Miroslava Hliváka porušenie zákona jeho úrad konštatoval v prípade 618 faktúr, ktoré kontrolovanému vystavila uvedená spoločnosť po skončení platnosti pôvodnej zmluvy, a to bez verejného obstarávania.

Podľa šéfa úradu Miroslava Hliváka štátny podnik so zisteniami súhlasil, preto ÚVO v zmysle zákona znížil pokutu o polovicu. Ako ďalej v pondelok informovala hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková, predmetné rozhodnutie je zverejnené na webovom sídle úradu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Úrad pre verejné obstarávanie uložil takmer 80-tisícovú pokutu štátnemu podniku, porušil zákon © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hlas-SD chce odvolávať Matoviča, Fico hovorí o neuveriteľných dôkazoch o Makóovi (video)
<< predchádzajúci článok
Podnikatelia v gastre a cestovnom ruchu si môžu požiadať o vyšší príspevok, niektorí až do výšky jeden milión eur