Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. júla 2019

Úrad vlády nesúhlasí s pokutou 17.000 eur od ÚVO, obrátil sa na súdÚrad vlády (ÚV) SR podal žalobu o preskúmanie rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) pre pokutu za nesprávne obstaranie informačného systému eurofondov ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 12. júla (TASR) – Úrad vlády (ÚV) SR podal žalobu o preskúmanie rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) pre pokutu za nesprávne obstaranie informačného systému eurofondov ITMS2014+ ešte z roku 2015. Podľa úradu vlády ÚVO nedostatočne zistil skutkový stav a nezadovážil si dostatok podkladov. Úrad vlády má zaplatiť 17.000 eur za to, že údajne nejasnými podmienkami tendra zvýhodnil jedného uchádzača.


"Úrad vlády SR sa ani po dôkladnom a detailnom oboznámení s rozhodnutím predsedu zo dňa 13. mája nestotožňuje s týmto rozhodnutím a v piatok 12. júla podal na Krajský súd v Bratislave správnu žalobu o preskúmanie zákonnosti rozhodnutí ÚVO," uviedol úrad vlády na svojej internetovej stránke. Svoje tvrdenia ÚV podporil aj nezávislým znaleckým posudkom, ktorý predložil súdu spolu so žalobou.

Napadnuté rozhodnutie ÚVO sa týka tendra na "Úpravu existujúcich a rozširovanie nových funkcionalít ITMS2014+ a poskytnutie servisných služieb a služieb aplikačného rozvoja", ktorý vyhlásil ÚV 25. novembra 2015. Tender vyhrali firmy Atos IT Solutions, Axon Pro a Jump soft. Hodnota zákazky bola 9,8 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Podľa Úradu pre verejné obstarávanie boli podmienky vyhlásenej súťaže nastavené tak, že došlo k neprimeranému zvýhodneniu hospodárskych subjektov, ktoré boli dodávateľmi služieb súvisiacich s predmetom zákazky v minulosti a zároveň k znevýhodneniu ostatných uchádzačov alebo záujemcov.

Porušenie zákona vidí ÚVO okrem iného aj v tom, že ÚV neuviedol rozsah služieb technickej podpory, no žiadal, aby uchádzač stanovil pevnú sumu za jej poskytnutie v priebehu kalendárneho štvrťroka. Víťazný uchádzač mal podľa ÚVO výhodu v tom, že poskytoval penetračné a výkonové testy k systému ITMS2014+ pred nadobudnutím účinnosti zmluvy, a mal preto lepšiu východiskovú pozíciu pri určovaní výšky paušálnej sumy za poskytovanie služieb.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Egyptský parlament schválil predĺženie výnimočného stavu
<< predchádzajúci článok
Stredoslovenské múzeum má 130 rokov, tri dni bude sprístupnené zdarma

Úrad vlády nesúhlasí s pokutou 17.000 eur od ÚVO, obrátil sa na súd - diskusné fórum čitateľov