Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. novembra 2012

US Steel má viacero kupcov, huty pošlú listy zamestnancomAmerická materská spoločnosť podniku U. S. Steel Košice (USSK), firma United States Steel Corporation, dostala ponuky na odkúpenie košického hutníckeho kombinátu. "Dostali sme ponuky ...Zdieľať
us steel KOŠICE 12. novembra (WEBNOVINY) - Americká materská spoločnosť podniku U. S. Steel Košice (USSK), firma United States Steel Corporation, dostala ponuky na odkúpenie košického hutníckeho kombinátu.


"Dostali sme ponuky týkajúce sa U. S. Steel Košice, keďže má dobré finančné výsledky a strategickú pozíciu v regióne. USSK predstavuje atraktívny majetok so skúsenými zamestnancami, výkonnou prevádzkou a veľmi spoľahlivou a výhodnou pozíciou z hľadiska nákladov. USSK takisto ponúka dobrú skladbu produktov pre rastúce trhy V-4. United States Steel Corporation je presvedčená, že je rozumné v kontexte jej celkových kapitálových pomerov zaoberať sa prejaveným záujmom, a to spôsobom, ktorý maximalizuje návratnosť pre akcionárov. Do tohto času nebolo prijaté žiadne rozhodnutie,“ uviedol v pondelok pre agentúru SITA hovorca spoločnosti USSK Ján Bača.

Odmietol však konkretizovať, koľko dostali ponúk a od ktorých subjektov.

Medzi hutníkmi sa hovorí, že o košický oceliarsky kombinát má záujem koncern ThyssenKrupp. Nemci majú fabriku v Alabame s 2700 ľuďmi a radi ju vymenia. Záujem vraj prejavili aj ukrajinskí oceliari. Bývalé VSŽ kedysi vlastnili podiel v krivorožskom kombináte na spracovanie železnej rudy KŤUK v Dolinskej.

Odborársky predák košických hutníkov Mikuláš Hintoš potvrdil, že v pondelok rokovali s vedením USSK o možnosti predaja. "Dnes sa uskutočnilo avizované pracovné stretnutie s prezidentom spoločnosti, ktorý oznámil, že každý zamestnanec spoločnosti dostane list, kde bude v krátkosti vysvetlená súčasná situácia v podniku. United States Steel Corporation je presvedčená, že je rozumné sa zaoberať prejaveným záujmom. Do tohto času nebolo prijaté žiadne rozhodnutie a meno potenciálneho záujemcu je prísne utajené. V prípade akéhokoľvek rozhodnutia, vrátane ďalšieho zotrvania United States Steel Corporation v Košiciach, budú zamestnanci opätovne informovaní,“ uviedol Hintoš.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Proces s bývalým líbyjským premiérom odložili o mesiac
<< predchádzajúci článok
Súd v Londýne obmedzil informácie o kauze odobratých detí