02. septembra 2007

USA a Argentína si vybojovali miestenku na OH 2008

Basketbalisti USA a Argentíny si po sobotňajších semifinálových víťazstvách na majstrovstvách Ameriky, ktoré sú zároveň kvalifikáciou o postup na olympijské hry 2008, vybojovali postup do ...

LAS VEGAS 2. septembra (WEBNOVINY) - Basketbalisti USA a Argentíny si po sobotňajších semifinálových víťazstvách na majstrovstvách Ameriky, ktoré sú zároveň kvalifikáciou o postup na olympijské hry 2008, vybojovali postup do Pekingu. Zdolaní semifinalisti Portoriko a Brazília, ako aj piaty celok turnaja Kanada si vybojovali miestenky na kvalifikačný turnaj, ktorý sa za účasti 12 družstiev uskutoční na budúci rok v júli v Pekingu. Okrem USA a Argentíny už majú účasť zabezpečenú Čína (organizátor), Španielsko (úradujúci majster sveta), Irán (majster Ázie), Angola (majster Afriky) a Austrália (majster Austrálie a

Najväčší favorit podujatia nenechal nič na náhodu a svojho súpera z Portorika rozstrieľal 135:91. Američania mali vynikajúcu celkovú úspešnosť streľby z poľa 69,6% (48/69) i spoza trojkového oblúka 63,9% (23/36). Argentínčania mali ťažšieho súpera a odohrali i náročnejší duel. Brazília viedla po prvom polčase 43:35, no tím okolo Manu Ginobiliho zabral naplno v tretej štvrtine, ktorú vyhral 30:13, a nakoniec triumfoval pohodlným rozdielom 91:80.