01. septembra 2007

Výsledky sobotňajších zápasov futbalovej súťaže Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 8. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: MŠK Žilina - FC Senec 2:0 (0:0) Góly: 65. a 87. Štyvar, ŽK: 50. Pečalka ...

BRATISLAVA 1. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 8. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy:

MŠK Žilina - FC Senec 2:0 (0:0)
Góly: 65. a 87. Štyvar, ŽK: 50. Pečalka - 25. Pecha, 51. Gábriš, rozhodovali: Straka - Ádám, Bobko, 3335 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečalka, Leitner (70. Szórád) - Zd. Štrba - Vladavič, Devátý (56. Breška), Jež - Porázik, Lietava (63. Štyvar)
Senec: Novota - Drahno, Marcin, Gábriš, Pecha - Koiš (73. Kuráň), Kitaš, Matej Kováč, Milan Lukáč - Ujlaky (80. Augustín) - Najman (73. Kozár)
Žilinčania v chladnom počasí toho Sencu veľa nedovolili. Celý prvý polčas sa hostia viac-menej bránili tlaku Žiliny, ktorý však nebol drvivý. Prinášal viaceré šance, no domáci útočníci Lietava s Porázikom si s koncovkou príliš nepotykali. V 13. min sa po Štrbovej prihrávke vrútil do šestnástky Porázik a jeho tvrdú strelu musel Novota vytlačiť nad bránku. V 20. min poslal Porázik netradične ľavačkou na Novotu ďalšiu strelu, ale tá mu nesadla a hosťujúci gólman ju stihol vyraziť na roh. V 29. min sa Vladavičovi podaril center z prvej z pravej strany, ale Porázik loptu zle trafil a o dve minúty Lietava zakončil v dobrej šanci zle. Polčas ukončila ďalšia spálená šanca Lietavu, ktorý mieril nad brvno.
Po zmene strán sa domáci v koncovke opäť trápili a Novota držal svojich spoluhráčov nad vodou. Za zmienku stojí šanca Ježa, ktorý trafil iba seneckého gólmana hneď po zmene strán. Po hodine hry zneškodnil brankár hostí aj pokus Porázika a o štyri minúty neskôr striedajúceho Brešku. V 65. min sa domáci konečne dočkali gólu, keď Štyvar, ktorý nahradil Lietavu, dostal po dvoch minútach pobytu na trávniku loptu na hranicu šestnástky a proti osamotenému Novotovi nezaváhal - 1:0. Žilinčania sa po strelenom góle zlepšili a v 67. min mal na kopačke zvýšenie vedenia Pekarík, no jeho strela opečiatkovala iba ľavú žrď a brvno a od neho sa odrazila späť do poľa. V 82. min mal smolu pri zakončení Porázik, keď už prekonaného Novotu zastúpila opäť ľavá žrď. Víťazstvo Žiliny poistil tri minúty pred uplynutím riadneho hracieho času opäť Štyvar. Obranca Vomáčka poslal center do šestnástky, Breška loptu hlavou predĺžil a žilinský striedajúci žolík rovnako hlavou poslal loptu za chrbát Novotu.

Hlasy trénerov:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "V zápase sme mali výraznú prevahu a nespočetné množstvo šancí. Veľa sme ich však zahodili a to zakončenie bolo z našej strany v niektorých šanciach veľmi zlé. Potom sme zbytočne nervózni, nielen hráči, ale aj ja. Našťastie prišiel Štyvar, našťastie dal dva góly a my sme našťastie vyhrali. Nemôžem dnes pochváliť hráčov v útočnej fáze, pretože takto sa šance neriešia. Naopak spokojnosť musím vyjadriť s obranou, ktorá fungovala veľmi spoľahlivo."
Ivan Galád (tréner Senca): "Prišli sme sem s vedomím, že jediná oblasť, v ktorej sa Žiline môžeme vyrovnať, je taktická disciplína. Tomu sme podriadili aj taktiku. Hráčom sa darilo plniť moje pokyny. Naším zámerom bolo uhrať nejaké body, aj keď to nebol okulahodiaci futbal. Mohlo to byť z našej strany lepšie, domáci však vyhrali spravodlivo a kvalita bola v tomto zápase jednoznačne na strane Žiliny."

Slovan Bratislava - FC Nitra 2:1 (1:1)
Góly: 10. Ibragimov (z 11 m), 46. Meszároš - 1. Šimončič, ŽK: 31. Kosmeľ, 87. Poliaček, 90.+ Dobrotka - 34. Janíček, 90.+ Čurgali, rozhodovali: Havrilla - Brendza, Weiss, 4008 divákov
Slovan Bratislava: J. Mucha st. - Kosmeľ, Dobrotka, Hanek, O. Szabó - Slovák, Chlebek, P. Sedlák, Breznaník (57. Poliaček) - Meszároš (76. Sylvestr), Ibragimov (90.+ Struhár)
Nitra: Senecký - Čeman, Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Šimončič (81. Čurgali), Gruber, M. Farkaš (67. Machovec) - A. Hesek, Šimonek (59. Babic)
Domácich zaskočil už po 34 sekundách Šimončič, ktorý sa dostal k odrazenej lopte a jeho tečovaná strela z
25 m skončila za Muchovým chrbtom - 0:1. Slovan sa rýchlo otriasol a pokúšal sa o vyrovnanie. V 10. min sa oň z pokutového kopu, ktorý nariadil hlavný rozhodca poi ruke v šestnástke, postaral Ibragimov. Po chvíľkovom upokojení hry zaujali pokusy Chlebeka a Sedláka na jednej a brvno Šimoneka na druhej strane. V 33. min vyslal tvrdú strelu spoza šestnástky Sedlák, brankár Senecký loptu len vyrazil, ale trojica dobiehajúcich slovanistov na ňu nedočiahla. V záverečnej desaťminútovke prvej polovice stretnutia ešte skúšali oboch brankárov Chlebek a Grajciar, ale Senecký aj Mucha loptu za svoj chrbát nepustili.
Aj druhý polčas sa začal bleskovým gólom. Víťazný hlavičkový súboj Ibragimova zužitkoval na päťke Meszároš - 2:1. V 54. min predviedol najkrajšiu individuálnu akciu zápasu Slovák. Prebehol s loptou polovicu ihriska, ale v šestnástke zbytočne zvolil prihrávku namiesto strely. Belasí mali v tom čase hru pod kontrolou a Nitrania sa nevedeli vymaniť z tlaku. V 71. min sa poskakujúca lopta dostala k Ibragimovovi, ale jeho pokus Senecký kryl. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času predviedol ďalšiu lahôdku Slovák. Vybojoval loptu, prebil sa do šestnástky, kde sa zbavil troch brániacich hráčov, ale nakoniec trafil iba Seneckého. V nadstavenom čase ešte prekonal Muchu striedajúci Čurgali, ale asistent rozhodcu signalizoval ofsajd, takže gól hostí neplatil. Napokon sa na Tehelnom poli zrodila prvá prehra Nitranov v aktuálnej sezóne.
Boris Kitka (tréner Slovana): "Svojmu mužstvu musím zložiť kompliment, podalo veľmi dobrý výkon. Zdolali sme kvalitného súpera, motivácia bola o to vyššia, že sme hrali proti lídrovi. Veľmi ma teší, že napriek skoro inkasovanému gólu sme sa nezlomili, zabojovali a zvíťazili. Každému z mojich hráčov víťazstvo pomôže, budú mať viac sebavedomia."
Pavel Hapal (tréner Nitry): "S výsledkom nemôžem byť spokojný, prehrali sme po dlhom čase, navyše po chybe v I. polčase, ale s výkonom som spokojný. Slavana sme sa nazľakli, hrali sme dobre, bol to kvalitný zápas, ktorý sa musel všetkým páčiť."

MFK Ružomberok - MFK Košice 1:0 (0:0)
Gól: 90. Jurč, ŽK: 16. Kucka, 86. M. Bakoš - 28. Kišš, 87. Majoroš, ČK: 81. Kucka (Ružomberok) za úder do protihráča, rozhodovali: Trutz - Slyško, Kubačka, 3548 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Novotný, J. Maslo, Jurč - Zošák, Kucka, Macko, Pilár (75. Sibčevič) - M. Bakoš, Kukoľ (85. P. Maslo)
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, Školník, R. Šimko - Pavol Majerník - Kolbas, R. Cicman, N. Matič (58. Majoroš), Pavol Jurčo (26. Milinkovič) - Piatka
V prvom polčase sa hralo zväčša podľa ružomberských nôt. Domáci boli od začiatku živší i futbalovejší. V 15. min. hlavičkoval po rohu Macka z ľavej strany z hranice malého vápna Kucka, z bránkovej čiary však istému gólu zabránil tiež hlavou Kolbas. O 5 minút neskôr pálil z 25 metrov Kucka, Putnocký však stihol vytlačiť loptu nad brvno. V 31. min ušiel Pilár Kiššovi, krížom naservíroval loptu Kukoľovi, ten však zblízka prestrelil. Košičania sa v prvom dejstve prezentovali len dvoma streleckými pokusmi. V 34. min. Milinkovičovu ďalekonosnú strelu Hajdúch s malými problémami zlikvidoval a s Kolbasovým priamym kopom tesne pred prestávkou už nemal ružomberský gólman najmenšie problémy.
Prevaha domácich pokračovala aj po zmene strán. V 51. min skončila hlavička Bakoša po centri Pilára opäť len v Putnockého náručí. Potom Košice hru vyrovnali a v 63. min. sa zrodila ich najväčšia šanca zápasu, po ktorej mohli ísť do vedenia. Center Milinkoviča z pravej strany našiel ideálne postaveného Piatku, ktorého "koníček" nakoniec preskočil bránku. V 69. min takmer padol gól na druhej strane, keď Novotného hlavička skončila na košickom brvne. V 81. min udrel Kucka hosťujúceho Majerníka a hlavný rozhodca Trutz ho poslal predčasne pod sprchy. Zápas sa už blížil k svojmu koncu, keď sa lopta v nadstavenom čase po štandardnej situácii dostala k obrancovi Jurčovi, ktorý zaznamenal jediný gól a zaistil tak domácemu Ružomberku tesné víťazstvo.
Hlasy:
Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Vyhrali sme absolútne zaslúžene. V prvom polčase sme dostali Košice pod tlak, v tejto časti hry sa súper pred našu bránku vlastne ani nedostal. Po prestávke to už v poli bolo vyrovnanejšie, no šancí sme si vypracovali viac než súper. Gól sme dali síce až v nadstavenom čase, no opakujem - zvíťazili sme zaslúžene. "
Ján Kozák (tréner Košíc): "V úvodných pätnástich minútach sme chceli loptu podržať a to sa nám aj ako-tak darilo. Potom prišiel tlak domácich, ale prežili sme ho. Vedeli sme, že v druhom polčase budú domácim dochádzať sily. Ich tempo už potom nebolo až také vysoké, no my sme robili veľa chýb a do šancí sme sa nevedeli dostať. Na ihrisku bolo až príliš veľa nervozity a miestami až zákernosti."