Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. januára 2020

USA a Čína podpísali prvú fázu obchodnej dohody, má zmenšiť napätie v sporePrezident USA Donald Trump podpísal dohodu o obchode s Čínou, od ktorej sa očakáva, že podporí export produktov amerických farmárov a priemyselných výrobcov a jej cieľom je tiež zmenšiť napätie v dlhodobom ...Zdieľať
trump_us_china_trade_81218 d20e9aa517d7452daed0627bc82dacdd 676x451 15.1.2020 (Webnoviny.sk) - Prezident USA Donald Trump podpísal dohodu o obchode s Čínou, od ktorej sa očakáva, že podporí export produktov amerických farmárov a priemyselných výrobcov a jej cieľom je tiež zmenšiť napätie v dlhodobom spore medzi oboma ekonomickými veľmocami. Vážnejšie obchodné problémy sa majú riešiť počas budúcich vyjednávaní.


Nie je však jasné, kedy by sa mohli začať a málo pozorovateľov očakáva veľký pokrok pred novembrovými prezidentskými voľbami v USA.

Táto dohoda je "napravením škôd z minulosti," povedal Trump počas stredajšieho podpisu v Bielom dome. Čínsky prezident Si Ťin-pching v liste Trumpovi, ktorý prečítal hlavný čínsky vyjednávač Liou Che, uviedol, že dosiahnutie prvej fázy obchodnej dohody je "dobré pre Čínu, USA a celý svet".


Zdroj: Webnoviny.sk - USA a Čína podpísali prvú fázu obchodnej dohody, má zmenšiť napätie v spore © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obyvateľ luxusného mestečka zabil svoju ženu, deti a psa, k vraždám sa priznal
<< predchádzajúci článok
Nemecký poslanec čiernej pleti našiel na oknách svojej kancelárie diery po strelách

USA a Čína podpísali prvú fázu obchodnej dohody, má zmenšiť napätie v spore - diskusné fórum čitateľov