Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. mája 2021

USA budú podporovať suverenitu Ukrajiny, krajina očakáva odrazenie ruskej agresieŠéf americkej diplomacie Antony Blinken sa vo štvrtok v Kyjeve stretol so svojím ukrajinským náprotivkomZdieľať
ukraine_us_16491 8f967ee21c5e480daf2fd641da3790e6 676x451 6.5.2021 (Webnoviny.sk) - Šéf americkej diplomacie Antony Blinken sa vo štvrtok v Kyjeve stretol so svojím ukrajinským náprotivkom Dmytrom Kulebom. Počas návštevy zdôraznil, že Washington bude podporovať „suverenitu, územnú celistvosť a nezávislosť Ukrajiny“.


Blinken zároveň ubezpečil Kulebu, že Spojené štáty budú pomáhať Ukrajine „v posilňovaní vlastnej demokracie, budovaní inštitúcií a presadzovaní protikorupčných reforiem“.

Keďže na východe Ukrajiny stále pôsobia separatisti podporovaní Ruskom, Ukrajinci vkladajú do Blinkenovej štvrtkovej návštevy veľké nádeje. Očakávajú zvýšenú vojenskú pomoc i podporu členstva v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO). Podľa analytika Volodymyra Fesenka Ukrajina „očakáva, že rozšírenie a posilnenie americkej pomoci Ukrajine úspešne odrazí ruskú agresiu“.

Po stretnutí s Kulebom sa Blinken pripojil k metropolitovi Epifanijovi - hlave ukrajinskej pravoslávnej cirkvi, ktorá sa odštiepila od ruskej pravoslávnej cirkvi - pri kladení kvetov k pamätníku ukrajinských vojakov zabitých v konflikte na východe krajiny a pri prehliadke Kláštora svätého Michala.


Zdroj: Webnoviny.sk - USA budú podporovať suverenitu Ukrajiny, krajina očakáva odrazenie ruskej agresie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česko umožní voľný vstup zaočkovaným osobám, rovnaké podmienky očakáva od Slovenska
<< predchádzajúci článok
Cestovať do zahraničia by mohli Slováci už v júni, Heger diskutuje s ministerstvami o COVID pase

USA budú podporovať suverenitu Ukrajiny, krajina očakáva odrazenie ruskej agresie - diskusné fórum čitateľov