Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. júna 2013

USA pustošili ďalšie tornáda, medzi obeťami je aj dieťaAmerický štát Oklahoma zasiahla v piatok ďalšia séria tornád len niekoľko kilometrov od mestečka Moore, ktoré sa ešte nestihlo spamätať z následkov rovnakého prírodného živlu. ...Zdieľať
tornado CHICAGO 1. júna (WEBNOVINY) - Americký štát Oklahoma zasiahla v piatok ďalšia séria tornád len niekoľko kilometrov od mestečka Moore, ktoré sa ešte nestihlo spamätať z následkov rovnakého prírodného živlu.


Najnovšie tornáda spôsobili obrovské materiálne škody a vyžiadali si najmenej päť obetí vrátane jedného dieťaťa. To zahynulo spolu so svojou matkou počas cesty autom po diaľnici.

Tornád bolo celkovo päť a zaznamenali ich v okolí metropoly Oklahoma City. Meteorológovia predpovedajú pre oblasť ďalší silný vietor, ten by však už nemal dosahovať silu z predošlých dní. Hrozia tam však pokračujúce záplavy.

Okolie Oklahoma City zasiahlo posledné silné tornádo pred dvoma týždňami. Mestečko Moore prakticky zrovnalo so zemou a vyžiadalo si aj 24 ľudských obetí. Oblasť osobne navštívil aj americký prezident Barack Obama, ktorý ľuďom postihnutým prírodným živlom prisľúbil federálnu finančnú a materiálnu pomoc.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Amerika je presvedčená, že za kyberútokmi stojí čínska vláda
<< predchádzajúci článok
Cyklisti môžu pomôcť detským onkologickým pacientom

USA pustošili ďalšie tornáda, medzi obeťami je aj dieťa - diskusné fórum čitateľov