Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. apríla 2024

Ústavný súd nepozastavil účinnosť rozpočtu, opozícii sa nepáčilo skrátenie rozpravyÚstavný súd SR nepozastavil účinnosť rozpočtu verejnej správy na tento rok. Skupina 31 poslancov parlamentu totiž žiadala súd o ...Zdieľať
ustavny sud 676x416 24.4.2024 (SITA.sk) - Ústavný súd SR nepozastavil účinnosť rozpočtu verejnej správy na tento rok. Skupina 31 poslancov parlamentu totiž žiadala súd o začatie konania. Dôvodom nezhôd bolo to, že predseda parlamentu skrátil rozpravu k rozpočtu, hoci opoziční poslanci chceli o ňom siahodlho diskutovať.


Ústavný súd vo svojom rozhodnutí uviedol, že návrh prijíma na ďalšie konanie v celom rozsahu a návrhu na pozastavenie účinnosti nevyhovuje.

Podľa opozície vtedajší predseda parlamentu Peter Pellegrini porušil rokovací poriadok, keď v závere minulého roka inicioval hlasovanie o ukončení rozpravy k štátnemu rozpočtu, hoci do nej ešte boli prihlásení ďalší opoziční poslanci.

Pellegrini argumentoval obštrukciou opozície. Zároveň uviedol, že je tu paragraf 35 rokovacieho poriadku, ktorý hovorí, že na návrh predsedu parlamentu je možné rozhodnúť o uzavretí rozpravy.


Zdroj: SITA.sk - Ústavný súd nepozastavil účinnosť rozpočtu, opozícii sa nepáčilo skrátenie rozpravy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Osoby so zdravotným postihnutím dostanú nové preukazy. Európsky parlament chce jednotný prístup v celej únii
<< predchádzajúci článok
Legislatívu proti násiliu na ženách na Slovensku máme, len ju treba patrične implementovať, tvrdí Miriam Lexmann