Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. decembra 2006

Útok na konvoj palestínskeho ministra zahraničných vecíKonvoj palestínskeho ministra zahraničných vecí a člena Hamasu Mahmúda Zahára sa stal v nedeľu terčom útoku, keď prechádzal cez mesto Gaza v Pásme Gazy. Vládnuce palestínske hnutie Hamas obvinilo ...Zdieľať

GAZA 17. decembra (WEBNOVINY) - Konvoj palestínskeho ministra zahraničných vecí a člena Hamasu Mahmúda Zahára sa stal v nedeľu terčom útoku, keď prechádzal cez mesto Gaza v Pásme Gazy. Vládnuce palestínske hnutie Hamas obvinilo stranu Fatah z pokusu o jeho zavraždenie. K streľbe došlo v blízkosti budovy rezortu zahraničia, kadiaľ Zahár prechádzal. Ako uviedol ministrov hovorca, Zahár unikol zjavnému pokusu o atentát, vyviazol bez zranenia a je v bezpečí." Pri incidente nebol nikto zranený, útok však znamená ďalšie zvýšenie napätia medzi Fatahom a Hamasom.

K streľbe došlo len niekoľko hodín po tom, ako zastrelili člena prezidentskej stráže. Počas pohrebného sprievodu stúpenci Fatahu strieľali do vzduchu z automatických zbraní, na čo reagovali milície Hamasu krátkou paľbou. Podľa zdravotníckych zdrojov bol jeden človek zranený. Do oblasti prišli sily Fatahu a Hamasu v očakávaní ďalšieho násilia. Pri inom incidente ľahko zranili členovia Hamasu palestínskeho tínedžera, keď hádzal kamene na auto hnutia. Informovali o tom bezpečnostní predstavitelia. Hamas uviedol, že chlapca nepostrelili.

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chcú zakázať primladé a prichudé modelky
<< predchádzajúci článok
Britský premiér na prekvapujúcej návšteve v Bagdade