Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. decembra 2006

Chcú zakázať primladé a prichudé modelky



Po Španielsku je Taliansko ďalšou európskou krajinou, ktorá sa rozhodla zmeniť pravidlá pri módnych prehliadkach a zakázať vystupovanie príliš mladých a chudých modeliek. Vláda chce prinútiť ...



Zdieľať

BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) - Po Španielsku je Taliansko ďalšou európskou krajinou, ktorá sa rozhodla zmeniť pravidlá pri módnych prehliadkach a zakázať vystupovanie príliš mladých a chudých modeliek. Vláda chce prinútiť dizajnérov, aby prezentovali imidž zdravého tela. Dokument, ktorý by mala podpísať vláda a dve hlavné módne asociácie, zaväzuje prezentovať zdravý obraz krásy. Každá modelka s body mass indexom (BMI) nižším ako 18 nebude mať povolené vystúpiť na mólo. Hodnota 18 zodpovedá výške 172 centimetrov a 53 kilogramov. Pred každou prehliadkou budú musieť modelky podstúpiť lekársku prehliadku. Na móla sa zároveň nebudú môcť postaviť dievčatá mladšie ako 16 rokov. Návrhári sa zároveň zaviazali vyrobiť svoje kolekcie aj vo väčších číslach, aby sa nestalo, že si ich modely budú môcť kúpiť iba veľmi chudé ženy. Nové nariadenia budú platiť už v januári budúceho roku na hlavných prehliadkach v Ríme a Miláne.

Minulý mesiac mladá brazílska modelka Ana Carolina Reston zomrela na následky anorexie. Pri svojej výške 174 centimetrov vážila len 40 kilogramov.

SITA, AFP, AP



© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Problém rozpočtu na rok 2007 je vo využívaní peňazí
<< predchádzajúci článok
Útok na konvoj palestínskeho ministra zahraničných vecí

Chcú zakázať primladé a prichudé modelky - diskusné fórum čitateľov

53 kg je málo17.12. 21:40:33