Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2010

ÚVK O FICOVEJ: V žiadnej obálke lístok nechýbalV momente, keď hlasoval premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico so svojou manželkou Svetlanou, boli na bratislavskej Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici aj ...Zdieľať
fico Foto: SITA/Tomáš Somr BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - V momente, keď hlasoval premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico so svojou manželkou Svetlanou, boli na bratislavskej Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici aj členovia Ústrednej volebnej komisie (ÚVK). Podľa slov členky ÚVK za SDKÚ-DS Márie Kolíkovej bezprostredne skontrolovali všetky obálky na stole a v žiadnej nechýbal ani jeden lístok. "Ak sa stala táto okolnosť práve u manželky pána Fica, tak k tomu si musí urobiť záver každý sám," povedala agentúre SITA Kolíková.


K podozreniam z kupovania voličských hlasov za päť eur v obci Rimavská Seč v okrese Rimavská Sobota sa vyjadriť odmietla. "Vzhľadom na námietku, že predsedníčka komisie ráno zneužila svoje postavenie a informovala o veciach, ktoré ÚVK neprerokovala predtým a nepreverila, tak ÚVK prijala uznesenie, na základe ktorého nebude informovať o podnetoch proti politickým subjektom, ktoré budú predtým preverené a prerokované ÚVK," konštatovala Kolíková. Podnety prichádzajú na Ústrednú volebnú komisiu priebežne, po preverení ich komisia prerokúva. "Je v záujme ÚVK nedať priestor na zneužitie pre anonymné podnety ohľadom kupovania hlasov, ktoré nie sú preverené," garantovala Kolíková.

Krátko predpoludním vydali premiérovej manželke Svetlane Ficovej vo volebnej miestnosti na Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici v Bratislave obálku, ktorá neobsahovala hlasovací lístok Smeru-SD. "Považujem za zlý žart, že v kôpke lístkov, ktoré prevzala moja manželka, nebol hlasovací strany Smer-SD," reagoval Robert Fico. Absenciu lístka si okrsková volebná komisia nevedela vysvetliť. Svetlane Ficovej vydali chýbajúci lístok dodatočne a riadne odvolila.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ficove diaľnice vraj voličov neovplyvnili
<< predchádzajúci článok
Kupčenie s hlasmi v Žehni a Lemešanoch nepotvrdili

ÚVK O FICOVEJ: V žiadnej obálke lístok nechýbal - diskusné fórum čitateľov

nuž ale12.6. 18:05:51