Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2010

Kupčenie s hlasmi v Žehni a Lemešanoch nepotvrdiliPodnety o kupovaní rómskych hlasov v obciach Žehňa a Lemešany v Prešovskom okrese sa nepotvrdili. Ako informoval agentúru SITA predseda Obvodnej volebnej komisie v Prešove Radovan ...Zdieľať
volby Foto: SITA/Martin Havran PREŠOV 12. júna (WEBNOVINY) – Podnety o kupovaní rómskych hlasov v obciach Žehňa a Lemešany v Prešovskom okrese sa nepotvrdili. Ako informoval agentúru SITA predseda Obvodnej volebnej komisie v Prešove Radovan Novotný, podnety dostali telefonicky od členov okrskových komisií z týchto obcí.


Zo Žehne volal podpredseda volebnej komisie, ktorý uviedol, že túto informáciu majú od voličov. V obci sa údajne pohybovali ľudia zo strany Most-Híd, ktorí oslovovali Rómov a údajne im ponúkali za hlas päť eur. Ako dôkaz mali vyniesť von z volebnej miestnosti ostatné hlasovacie lístky. V Lemešanoch podobné podozrenie z kupovania rómskych hlasov oznámil predseda okrskovej volebnej komisie. Tu sa vraj hlasy za Most-Híd kupovať za kávu a finančnú hotovosť. O akú čiastku malo ísť, nevedel povedať.

Novotný uviedol, že do oboch obcí vyslali po dvoch členoch obvodnej volebnej komisie, ktorých sprevádzali príslušníci polície. Ani na jednom z týchto miest sa podozrenia z kupčenia s rómskymi hlasmi nepotvrdili. Novotný povedal, že podnety budú evidovať. Keďže sa nepotvrdila ich pravdivosť, zvážia, v akej forme ich uvedú v záverečnej zápisnici.
Prešovský krajský predseda Most strany Híd Marián Straka uviedol, že strana sa od kupovania rómskych hlasov dištancuje, vyzývala proti takýmto praktikám a odmieta ich vo všetkých voľbách.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ÚVK O FICOVEJ: V žiadnej obálke lístok nechýbal
<< predchádzajúci článok
V Starej Ľubovni preverujú kupovanie hlasov

Kupčenie s hlasmi v Žehni a Lemešanoch nepotvrdili - diskusné fórum čitateľov