Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2020

Už aj premiér Orbán varuje pred klimatickou krízou, sľubuje zalesňovanieHoci maďarský premiér Viktor Orbán patrí k novej vlne nacionalistických politikov, ktorí sa zväčša životným prostredím príliš netrápia, už aj on začal pod váhou argumentov uznávať, že klimatická ...Zdieľať
orban 5 676x451 17.2.2020 (Webnoviny.sk) - Hoci maďarský premiér Viktor Orbán patrí k novej vlne nacionalistických politikov, ktorí sa zväčša životným prostredím príliš netrápia, už aj on začal pod váhou argumentov uznávať, že klimatická kríza je vážny problém.


Prekvapivo venoval tejto téme značnú časť svojho nedeľňajšieho výročného prejavu o stave národa. Orbán v tejto súvislosti sľúbil okrem iného 27-percentný nárast zalesnenej plochy na území Maďarska, rázne kroky smerujúce k zákazu plastov na jedno použitie a tiež podporu ekologickejších spôsobov dopravy.

Orbán sa v prejave o stave národa venoval aj svojím tradičnejším témam, teda údajnej hrozbe zániku maďarského národa, podpore prorodinnej politiky, a samozrejme aj svojmu imaginárnemu nepriateľovi číslo jedna, americkému finančníkovi maďarského pôvodu Georgeovi Sorosovi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Už aj premiér Orbán varuje pred klimatickou krízou, sľubuje zalesňovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tohtoročné parlamentné voľby na Slovensku budú stáť viac ako v roku 2016
<< predchádzajúci článok
Pri obci Viničné sa čelne zrazili dve autá, zasahoval aj vrtuľník

Už aj premiér Orbán varuje pred klimatickou krízou, sľubuje zalesňovanie - diskusné fórum čitateľov