Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2019

V Banskej Bystrici bola januárová Dišputa o ústavných sudcochPovzbudiť kresťanov, aby si uvedomovali zodpovednosť za spoločenské dianie a angažovali sa v boji za pravdu a spravodlivosť, bolo cieľom štvrtkovej večernej Dišputy v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Banská Bystrica 24. januára (TASR) – Povzbudiť kresťanov, aby si uvedomovali zodpovednosť za spoločenské dianie a angažovali sa v boji za pravdu a spravodlivosť, bolo cieľom štvrtkovej večernej Dišputy v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Pod názvom "Kresťania a občianska spoločnosť: Akých ústavných sudcov potrebujeme?" ju zorganizovala občianska platforma Nie v našom meste.


Podľa Martiny Strmeňovej, koordinátorky platformy, januárová Dišputa bola ďalšou zo série podujatí o občianskom aktivizme a pálčivých témach na Slovensku. Parlament v súčasnosti vyberá kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR a od jeho kvality i sudcov sa odvíja charakter štátu. Sudcovia ÚS SR sú dušou právneho štátu a podujatím tak chceli prispieť názormi do diskusie o tom, akých ústavných sudcov potrebujeme.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Davose zazneli obavy z ruského zásahu do volieb na Ukrajine
<< predchádzajúci článok
V Žilinskom kraji odvolali mimoriadnu situáciu posledné dve obce

V Banskej Bystrici bola januárová Dišputa o ústavných sudcoch - diskusné fórum čitateľov