Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2019

V Berlíne zneškodnili bombu z druhej svetovej vojnyasledovalo. Podľa prvých informácií nedošlo k žiadnym zraneniam. Na snímke policajti hliadkujú v blízkosti známeho námestia Alexanderplatz v centre nemeckej metropole Berlín.Zdieľať
asledovalo. Podľa prvých informácií nedošlo k žiadnym zraneniam. Na snímke policajti hliadkujú v blízkosti známeho námestia Alexanderplatz v centre nemeckej metropole Berlín. Foto: TASR/AP
Berlín 15. júna (TASR) - V hlavnom meste Nemecka úspešne zneškodnili 100 kilogramov vážiacu americkú leteckú bombu z čias druhej svetovej vojny. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa na berlínsku políciu.


Nevybuchnutú bombu objavili podľa informácií polície v piatok počas stavebných prác za obchodným centrom Alexa, ktoré sa nachádza v blízkosti námestia Alexanderplatz vo východnej časti Berlína.

Polícia uzavrela oblasť v okruhu 300 metrov od miesta, kde sa bomba našla a evakuovala i obyvateľov žijúcich v okolí. V tejto časti mesta žije približne 3000 ľudí, okrem toho sa tu nachádzajú mnohé obchody či domov dôchodcov. Evakuácia trvala približne do polnoci a následne bolo možné bombu zneškodniť. Čoskoro nato sa ľudia vrátili do svojich príbytkov.

Počas akcie na zneškodnenie nájdenej bomby boli uzatvorené i cesty a došlo i prerušeniu premávky vlakov mestskej a prímestskej dopravy.

V Nemecku sa i 74 rokov po ukončení druhej svetovej vojny každoročne nájdu stovky nevybuchnutých bômb z rozsiahleho leteckého bombardovania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po vyše troch rokoch sa začne pojednávanie v kauze dvojnásobnej vraždy
<< predchádzajúci článok
Pre inauguráciu prezidentky sú v centre Bratislavy dopravné obmedzenia

V Berlíne zneškodnili bombu z druhej svetovej vojny - diskusné fórum čitateľov