Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júla 2020

V berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená, jej rodičov len nedávno priviezli z IndieV berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená (Ailurus fulgens). Stalo sa tak len niekoľko mesiacov po tom, ako do hlavného mesta Nemecka previezli jej rodičov z Indie. Vo štvrtok o tom informovali ...Zdieľať
cervena panda berlin zoo 676x450 30.7.2020 (Webnoviny.sk) - V berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená (Ailurus fulgens). Stalo sa tak len niekoľko mesiacov po tom, ako do hlavného mesta Nemecka previezli jej rodičov z Indie. Vo štvrtok o tom informovali zástupcovia zoo Tierpark.


Mláďa našli v klietke jeho matky 6. júna a v súčasnosti je veľké asi ako morča domáce. Pohlavie zatiaľ nie je známe a premýšľajú nad menom pre nový prírastok. V rámci medzinárodného programu na ochranu pandy červenej je to už desiate mláďa narodené v Berlíne.

Tento druh pôvodne pochádza z východnej časti Himalájí a juhozápadnej Číny.

Rodičmi sú šesťročná Shine a o rok mladší Joel a v novom prostredí sa cítia dobre. "Som veľmi rád, že sa tu táto dvojica dobre zabývala," vyhlásil riaditeľ zariadenia Andreas Knieriem a dodal, že vďaka novému prírastku zvýšia informovanosť o ochrane tohto ohrozeného druhu.

Pandu budú môcť návštevníci a návštevníčky vidieť zrejme v septembri, keď opustí matkinu klietku a začne skúmať vonkajšie priestory.


Zdroj: Webnoviny.sk - V berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená, jej rodičov len nedávno priviezli z Indie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľský premiér požiadal o preskúmanie Istanbulského dohovoru, podľa vlády je ideologicky poškvrnený
<< predchádzajúci článok
Pár mal nariadenú karanténu pre pozitívne testy na koronavírus, za ignoráciu skončil za mrežami

V berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená, jej rodičov len nedávno priviezli z Indie - diskusné fórum čitateľov