Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2018

V bojoch o Ghazní padli desiatky príslušníkov bezpečnostných zložiekNajmenej 80 príslušníkov afganských bezpečnostných zložiek prišlo o život počas trojdňových intenzívnych bojov s členmi militantného hnutia Taliban v strategicky dôležitom ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kábul 12. augusta (TASR) - Najmenej 80 príslušníkov afganských bezpečnostných zložiek prišlo o život počas trojdňových intenzívnych bojov s členmi militantného hnutia Taliban v strategicky dôležitom meste Ghazní. Uviedla to v nedeľu agentúra DPA s odvolaním sa na člena provinčnej rady Násira Fakírího. 


Straty zaznamenal aj Taliban, konkrétne čísla však Fakírí neposkytol. Dodal, že v dôsledku bojov vypukol požiar v budove policajného riaditeľstva. 

Situácia na mieste je podľa neho zložitá, pretože proti extrémistom doteraz bojovali len policajti a agenti tajných služieb, no armáda sa ešte nachádza len na periférii mesta.

Ministerstvo obrany však uviedlo, že posily sú už priamo v meste a zapojili sa do bojov. Podľa generálneho štábu armády majú bezpečnostné sily v Ghazní pod kontrolou všetky dôležité vládne budovy.

Militanti z Talibanu zaútočili na Ghazní vo veľkom počte a z viacerých smerov v noci na piatok. Podarilo sa im zničiť telekomunikačnú vežu a prerušiť pevné a mobilné telefonické linky, napísala agentúra AP.

Ghazní so 150.000 obyvateľmi leží na ceste spájajúcej dve najväčšie afganské mestá Kábul a Kandahár. Jeho dobytie militantmi z Talibanu by pre afganskú vládu predstavovalo citeľnú stratu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko znižuje investície do amerických cenných papierov
<< predchádzajúci článok
Hroch usmrtil čínskeho turistu fotografujúceho na brehu jazera

V bojoch o Ghazní padli desiatky príslušníkov bezpečnostných zložiek - diskusné fórum čitateľov