Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2018

Hroch usmrtil čínskeho turistu fotografujúceho na brehu jazeraČínsky turista prišiel o život následkom zranení, ktoré utrpel pri útoku hrocha severozápadne od metropoly Nairobi. Informovala o tom v nedeľu správa kenských národných ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Nairobi 12. augusta (TASR) - Čínsky turista prišiel o život následkom zranení, ktoré utrpel pri útoku hrocha severozápadne od metropoly Nairobi. Informovala o tom v nedeľu správa kenských národných parkov.


K útoku podľa agentúry AP došlo v sobotu večer na brehu jazera Naivasha, kde čínsky turista fotografoval. Ďalší Číňan pri útoku hrocha utrpel zranenia a previezli ho do miestnej nemocnice.

Bližšie okolnosti incidentu neboli bezprostredne známe. Okolie jazera je pre návštevníkov nebezpečné najmä vo večerných hodinách, a to práve pre hroziace útoky pasúcich sa hrochov. K udalostiam tohto druhu tam však dochádza len zriedka, pretože turistom zvyčajne poskytujú ochranu sprievodcovia. Zabitý čínsky turista mal 66 rokov, jeho zranený kolega 62. Obeť podľa agentúry DPA zahynula priamo na mieste.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V bojoch o Ghazní padli desiatky príslušníkov bezpečnostných zložiek
<< predchádzajúci článok
VEĽKÁ RAZIA: Polícia zasahuje v Seredi v súvislosti s drogami

Hroch usmrtil čínskeho turistu fotografujúceho na brehu jazera - diskusné fórum čitateľov