Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

15. apríla 2013

V Bratislave vystúpi svetová legenda Bad ReligionAmerická punk-rocková formácia Bad Religion sa 13. augusta predstaví v Bratislave. Pre kapelu, ktorá je na scéne už 33 rokov, to bude v hlavnom meste Slovenska koncertná premiéra. ...Zdieľať
bad religion BRATISLAVA 15. apríla (WEBNOVINY) - Americká punk-rocková formácia Bad Religion sa 13. augusta predstaví v Bratislave.


Pre kapelu, ktorá je na scéne už 33 rokov, to bude v hlavnom meste Slovenska koncertná premiéra.

V Bratislave síce mala zahrať už v júni 2008, no plánovaný koncert v Parku kultúry a oddychu (PKO) napokon jej manažment zrušil.

Dejiskom tohtoročného vystúpenia bude Majestic Music Club (MMC) na Karpatskej ulici. Vstupenky na koncert sa už predávajú po 28 eur.

Skupina Bad Religion je už dnes žijúcou legendou svetovej punk-rockovej scény. Charakteristické sú pre ňu krátke úderné skladby s textami, v ktorých hudobníci zaujímajú postoj k náboženstvám a politike. Postoj k náboženstvu je zrejmý už z ich názvu a loga kapely. Formácia združená okolo 48-ročného speváka Grega Graffina má na konte dovedna šestnásť štúdiových albumov.

Zatiaľ posledný s názvom True North vyšiel tento rok v januári a Bad Religion s ním debutovali na 19. priečke rebríčka Billboard 200, čo je ich kariérne maximum. Medzi najväčšie hity skupiny z Los Angeles patria skladby ako Punk Rock Song, Los Angeles Is Burning, 21st Century Digital Boy alebo Sorrow. Kapela sa v Bratislave ukáže v rámci turné, počas ktorého sa predstaví aj na festivaloch Sziget v Maďarsku alebo Frequency v Rakúsku. Informácie pochádzajú z webstránky facebook.com/octopuspromotion a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hydratačné kolagénové sérum proti vráskam ETANI
<< predchádzajúci článok
Patrick Duffy by chcel pokračovanie seriálu Krok za krokom

V Bratislave vystúpi svetová legenda Bad Religion - diskusné fórum čitateľov