Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. apríla 2007

V bratislavskom Starom Meste bolo nezvyčajne veľa hlodavcovPo relatívne teplej zime sa v bratislavskom Starom Meste objavilo väčšie množstvo hlodavcov. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mestskej časti Alena Kopřivová, už od januára museli proti ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) - Po relatívne teplej zime sa v bratislavskom Starom Meste objavilo väčšie množstvo hlodavcov. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mestskej časti Alena Kopřivová, už od januára museli proti potkanom zasahovať v teréne aj v niektorých budovách, nasledovala jarná deratizácia od 2. do 18. apríla. Pre nezvyčajnú situáciu vykoná firma Chemix-D v máji na území Starého Mesta mimoriadny monitoring a v prípade potreby ešte doplní deratizačné nástrahy.

Hlodavce migrovali po Starom Meste vo väčšej miere najmä v blízkosti budov a kanalizačných prípojok, stavieb a rozkopávok. Viac potkanov sa pohybovalo aj na miestach, kde to v minulých rokoch nebolo obvyklé, napríklad v okolí hotelov Kyjev a Carlton, budovy Univerzity Komenského, na Dostojevského rade, Dobrovičovej a Bezručovej ulici, pri OD Tesco, v Medickej záhrade či na Hviezdoslavovom námestí.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ochranári tvrdia, že ich prenasledovali dve autá
<< predchádzajúci článok
Kazík odmieta, že by bol agentom ŠtB