Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. apríla 2007

Ochranári tvrdia, že ich prenasledovali dve autáPolícia v Liptovskom Hrádku dnes skoro ráno prijala oznámenie 30-ročnej aktivistky organizácie Greenpeace, že ich vozidlo smerujúce z Tichej a Kôprovej doliny sledujú dve autá, neskôr jedno. ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) - Polícia v Liptovskom Hrádku dnes skoro ráno prijala oznámenie 30-ročnej aktivistky organizácie Greenpeace, že ich vozidlo smerujúce z Tichej a Kôprovej doliny sledujú dve autá, neskôr jedno. Agentúre SITA to potvrdila zástupkyňa žilinského policajného hovorcu Jana Balogová. Ako uviedla, prípad je v štádiu vyšetrovania a policajti pátrajú po neznámom vozidle.

Ako informovala Elena Pätoprstá z organizácie Nádej pre Sad Janka Kráľa v Bratislave, ktorá patrí pod združenie Ekofórum, lesníci okolo polnoci vyvážali z Tichej a Kôprovej doliny neociachované kalamitné drevo. Ochranári zablokovali plne naložené kamióny a privolali policajnú hliadku. Lesníci nakoniec neociachované drevo dodatočne označili a kamióny, policajti a ochranári začali opúšťať dolinu. Environmentalisti si neskôr podľa Pätoprstej všimli, že ich prenasledujú dve autá, neskôr jedno. Ochranári nahlásili prípad na políciu.

Organizácia Greenpeace vyzýva svojich členov a sympatizantov, aby sa pripojili k protestom proti ťažbe v Tichej a Kôprovej doline. Protesty možno podporiť formou on-line petície cez www.changenet.sk alebo www.ticha.sk ako aj osobnou účasťou na vyhlásení Územia chráneného občanmi (ÚCHO), ktoré sa v ohrozených dolinách uskutoční už túto sobotu.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DR SR odhalilo podvod s daňovými preplatkami za 400 tis. Sk
<< predchádzajúci článok
V bratislavskom Starom Meste bolo nezvyčajne veľa hlodavcov