Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. decembra 2023

V Bruseli proti antisemitizmu demonštrovalo 4-tisíc ľudí, krajina je svedkom „obrovského nárastu“ protižidovskej nenávistiTisíce ľudí demonštrovali v nedeľu v hlavnom meste Belgicka proti prejavom antisemitizmu, ktorých počet prudko stúpol po vypuknutí vojny medzi Izraelom a ...Zdieľať
belgium_israel_palestinians_protest_07039 676x451 10.12.2023 (SITA.sk) - Tisíce ľudí demonštrovali v nedeľu v hlavnom meste Belgicka proti prejavom antisemitizmu, ktorých počet prudko stúpol po vypuknutí vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Účastníci demonštrácie v Bruseli niesli transparenty s nápismi „Nemusíte byť žid, aby ste pochodovali proti antisemitizmu“ či „Antisemitizmus zabíja“. Polícia uviedla, že na demonštrácii sa zúčastnilo najmenej 4-tisíc ľudí.

Predseda Belgickej ligy proti antisemitizmu Joël Rubinfeld povedal, že krajina je svedkom "obrovského nárastu" protižidovskej nenávisti. „Žijeme vo veľmi komplikovanom období," povedal a dodal, že demonštrácia vysiela "odkaz židovskej komunite v Belgicku, že nie je osamotená."

Niekoľko tisíc ľudí v nedeľu proti antisemitizmu demonštrovalo aj v Berlíne, keďže Nemecko zápasí s veľkým rastom počtu protižidovských incidentov. Polícia odhadla, že v nemeckom hlavnom meste sa v daždi zišlo približne 3 200 ľudí, ale organizátori uviedli, že prišlo 10-tisíc demonštrantov, informovala nemecká tlačová agentúra dpa.


Zdroj: SITA.sk - V Bruseli proti antisemitizmu demonštrovalo 4-tisíc ľudí, krajina je svedkom „obrovského nárastu“ protižidovskej nenávisti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom zomrelo v Pásme Gazy už viac ako 18-tisíc Palestínčanov
<< predchádzajúci článok
Od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom zomrelo v Pásme Gazy už viac ako 18-tisíc Palestínčanov