Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. decembra 2023

Od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom zomrelo v Pásme Gazy už viac ako 18-tisíc PalestínčanovOd začiatku vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas zomrelo vZdieľať
israel_palestinians_61467 676x451 10.12.2023 (SITA.sk) - Od začiatku vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas zomrelo v Pásme Gazy viac ako 18-tisíc Palestínčanov.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Tvrdí to ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy. Najmenej 49 500 ďalších obyvateľov regiónu podľa ministerstva utrpelo zranenia.

Za uplynulých 24 hodín bolo v Pásme Gazy zabitých 297 ľudí a viac ako 550 zranených, dodalo. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Palestínske ministerstvo zdravotníctva je súčasťou vlády vedenej hnutím Hamas, ktoré mnohé štáty označujú za teroristickú organizáciu, ale OSN považuje údaje ministerstva o počte obetí za dôveryhodné.Zdroj: SITA.sk - Od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom zomrelo v Pásme Gazy už viac ako 18-tisíc Palestínčanov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bruseli proti antisemitizmu demonštrovalo 4-tisíc ľudí, krajina je svedkom „obrovského nárastu“ protižidovskej nenávisti
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd sa opäť pokúsi konať o dovolaní prokuratúry v neprospech dvojice Gašparovič Vičan z kauzy Judáš