Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

05. januára 2020

V budúcnosti by do seriálu pretekov F1 mohol pribudnúť poľský tímV seriáli motoristickej formuly 1 by v blízkej budúcnosti mohol účinkovať aj nový poľský tím. Tieto ambície neskrýva prezident tamojšej naftárskej spoločnosti Orlen Daniel Obajtek. Názov tohto ...Zdieľať
formula 1 676x494 5.1.2020 (Webnoviny.sk) - V seriáli motoristickej formuly 1 by v blízkej budúcnosti mohol účinkovať aj nový poľský tím. Tieto ambície neskrýva prezident tamojšej naftárskej spoločnosti Orlen Daniel Obajtek.


Názov tohto koncernu bude v tohtoročnej sezóne zahrnutý v pomenovaní tímu Alfa Romeo Racing ORLEN, kde v pozícii tretieho pilota bude pôsobiť 35-ročný Poliak Robert Kubica.

"Predtým sme v F1 neboli titulárnym sponzorom. Už ním však konečne sme, navyše monopost bude v bielej a červenej farbe, teda farbách našej spoločnosti. Tá sa stáva čoraz známejšou a keďže formula 1 je globálny šport, týmto propagujeme aj Poľsko," vyhlásil Obajtek pre televíznu stanicu TVP Sport.

V súvislosti s možným vstupom poľského tímu do najprestížnejšieho motoristického seriálu ďalej poznamenal: "Zatiaľ sú to všetko naše sny. Veľa bude záležať na rôznych situáciách a plánoch, ktoré máme, tiež od našich ekonomických úspechov. Možno však príde čas, že si budeme môcť splniť aj túto túžbu."


Zdroj: Webnoviny.sk - V budúcnosti by do seriálu pretekov F1 mohol pribudnúť poľský tím © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jarošova asistencia Ottawe nepomohla, Černák sa prezentoval tromi a Tatar piatimi bodyčekmi (video)
<< predchádzajúci článok
Takto vyhrať v ére Shiffrinovej je neskutočné, chváli Boris Vlha svoju sestru Petru po slalome v Záhrebe

V budúcnosti by do seriálu pretekov F1 mohol pribudnúť poľský tím - diskusné fórum čitateľov