Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. decembra 2019

V Čile analyzujú predpokladané ostatky ľudí z nezvestného lietadlaČilskí odborníci z oblasti súdneho lekárstva dostali v piatok na preskúmanie ľudské ostatky, o ktorých sa predpokladá, že ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Jan Peter Kasper, Friedrich-Schiller-Universität Jena
Santiago 14. decembra (TASR) - Čilskí odborníci z oblasti súdneho lekárstva dostali v piatok na preskúmanie ľudské ostatky, o ktorých sa predpokladá, že patria niektorým z 38 osôb z lietadla vzdušných síl nezvestného od pondelka. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.


Nájdené ostatky priviezli do pobočky ústavu súdneho lekárstva v Punta Arenas, hlavnom meste najjužnejšieho regiónu Čile, odkiaľ ich majú dopraviť do čilskej metropoly Santiago. Rodinným príslušníkom 35 z 38 možných obetí leteckého nešťastia už odobrali vzorky DNA, aby bolo možné ostatky identifikovať.

Záchranári vyzdvihli z mora aj predmety, ktoré pravdepodobne patrili obetiam, a možné trosky pochádzajúce z nezvestného lietadla typu Lockheed C-130 Hercules.

Toto vojenské dopravné lietadlo zmizlo v pondelok po vzlietnutí z Punta Arenas smerom k čilskej Základni prezidenta Eduarda Freia Montalvu na Antarktíde. Nachádzalo sa v ňom 17 členov posádky a 21 cestujúcich vrátane troch civilistov.

Pátranie sa sústreďuje na oblasť v Drakeovom prielive medzi Atlantickým a Tichým oceánom, kde sa lietadlo nachádzalo v čase prerušenia rádiového spojenia. Podľa vyhlásenia armády je "prakticky nemožné", že by ktokoľvek z cestujúcich alebo členov posádky prežil.

Čilský prezident Sebastián Piňera vo štvrtok vyhlásil, že vláda "urobí všetko v ľudských silách, aby odhalila príčiny... tejto nehody".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OSN predĺžila mandát úradu na pomoc palestínskym utečencom
<< predchádzajúci článok
Pred 30 rokmi zomrel ruský vedec a disident Andrej Sacharov

V Čile analyzujú predpokladané ostatky ľudí z nezvestného lietadla - diskusné fórum čitateľov