Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2013

V Grécku štrajkujú všetky médiá pre zrušenie verejnoprávnychGrécki novinári pokračujú v piatok v proteste proti zrušeniu verejnoprávneho rozhlasu a televízie (ERT). "Rozhodli sme sa pre štrajk všetkých médií (noviny, rozhlas, televízia, ...Zdieľať
grecko rozhlas televizia ATÉNY 14. júna (WEBNOVINY) - Grécki novinári pokračujú v piatok v proteste proti zrušeniu verejnoprávneho rozhlasu a televízie (ERT).


"Rozhodli sme sa pre štrajk všetkých médií (noviny, rozhlas, televízia, internet)," uviedli združenia novinárov vo vyhlásení. Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude štrajk trvať.

Vydavatelia viacerých gréckych novín však varujú pred pokračovaním štrajku. "Ak to združenia novinárov nechápu, tak im to musím jasne povedať. Keď v nedeľu nevyjdú noviny, nebudeme môcť redaktorom vyplatiť mzdy," varoval v rozhlase Nikos Hadziníkolaou, vydavateľ jedného z najdôležitejších gréckych nedeľníkov.

Aj ďalší vydavatelia varujú pred pokračovaním v štrajku, čo povedie k zatvoreniu printových médií a rozhlasových staníc.

Novinári už tretí deň pokračujú v blokáde televízneho štúdia ERT. V piatok odvysielali prostredníctvom internetu ďalší protestný program. Zrušenie ERT nariadila v utorok vláda premiéra Antónisa Samarása, čím príde o zamestnanie 2700 ľudí.

Kabinet už predložil návrh na vytvorenie novej verejnoprávnej inštitúcie pod názvom Nový grécky rozhlas, internet a televízia (NERIT), ktorá by mala začať fungovať už v lete.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia pátra po mužovi, ktorý možno spácha samovraždu
<< predchádzajúci článok
Prešovský primátor dostal upozornenie prokurátora