Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2013

Exprezidenta Pakistanu Muššarafa zadržali za ďalšiu vražduBývalého vojenského vodcu Pakistanu Parvíza Mušarrafa v piatok formálne zatkli pre podozrenie z vraždy povstaleckého lídra Akbara Bugtího v provincii Balúčistan v roku 2006. Informoval o ...Zdieľať
parviz musarraf ISLAMABAD 14. júna (WEBNOVINY) - Bývalého vojenského vodcu Pakistanu Parvíza Mušarrafa v piatok formálne zatkli pre podozrenie z vraždy povstaleckého lídra Akbara Bugtího v provincii Balúčistan v roku 2006.


Informoval o tom Mušarrafov právnik Ahmed Razá Kasúrí, podľa ktorého súd na jeho mandanta uvalili 14-dňovú vyšetrovaciu väzbu. "Zostane v domácom väzení v jeho dome v Islamabade," povedal.

Proti Mušarrafovi vedú pakistanské orgány tri prípady. Exprezident je tiež podozrivý z účasti na vražde bývalej premiérky Bénazír Bhuttovej ako aj z odvolania nepohodlných sudcov po vyhlásení výnimočného stavu v roku 2007.

Mušarraf sa v marci vrátil z exilu do Pakistanu, kde ho 19. apríla zadržali. Odvtedy je v domácom väzení a nesmie opustiť krajinu. Jeho právny tím sa teraz snaží získať pre neho kauciu a povolenie odcestovať do zahraničia.

Mušarraf vládol Pakistanu v rokoch 1999 až 2008, pričom bol významným spojencom prezidenta Spojených štátov Georgea W. Busha v takzvanej vojne proti teroru.

Z atentátu na Bhuttovú, ktorý sa odohral 27. decembra 2007, v roku 2011 obvinili dvoch policajtov a piatich údajných príslušníkov Talibanu, nikoho z nich sa však doteraz nepodarilo usvedčiť. Ešte v roku 2010 nechal súd Mušarrafovi zhabať majetok a zmraziť bankové účty pre ignorovanie predvolaní.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nórsko zavádza povinnú vojenskú službu pre ženy
<< predchádzajúci článok
Nikto z poslancov nenavrhol kandidáta na voľbu predsedu NKÚ