Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júla 2009

V Handlovej zastrelili hľadaného českého zločincaPolicajti zastrelili nebezpečného zločinca, na ktorého bol vydaný európsky zatykač. Incident sa stal v stredu v Handlovej po niekoľkohodinovom bezvýslednom vyjednávaní. Tridsaťštyriročný Čech mal ...Zdieľať
 Policajti zastrelili nebezpečného zločinca, na ktorého bol vydaný európsky zatykač. Incident sa stal v stredu v Handlovej po niekoľkohodinovom bezvýslednom vyjednávaní. Tridsaťštyriročný Čech mal na svedomí lúpež v Nemecku a v Čechách odzbrojil policajtov, ktorí ho zadržali, a spútal ich v služobnom aute. Hľadaný muž sa presunul na Slovensko a zdržiaval sa v jednom z rodinných domov v Handlovej. Policajti z Útvaru osobitného určenia po viac ako šesťhodinovom vyjednávaní vnikli do domu. Muž na nich chcel vystreliť, špeciálna jednotka ho strelila do ruky, strela však zasiahla aj pľúca. Podľa informácií hovorcu prezidenta PZ Martina Korcha napriek dvadsaťminútovému oživovaniu muž zomrel. Zákrok a použitie zbrane vyhodnotili ako opodstatnené.


Martin N. z Karvinej ešte v roku 2002 vylúpil s komplicmi klenotníctvo v Nemecku, odkiaľ si odniesli luxusné hodinky v hodnote 118 450 eur. V Čechách ho stíhali pre útok na verejného činiteľa, lúpež, vydieranie a nedovolené ozbrojovanie. Ako uviedol Korch, koncom mája ho českí policajti zadržali v Havířove. Martin N. však eskortu odzbrojil, spútal ich putami v služobnom aute a ušiel.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Obamu sa USA blížia ku koncu recesie
<< predchádzajúci článok
Junta varovala pred demonštráciami za Su Ťij

V Handlovej zastrelili hľadaného českého zločinca - diskusné fórum čitateľov

Bravo!30.7. 16:10:20