Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2023

V Hornom Hričove horela hala na spracovanie použitých batérií, zrútená strecha hasenie komplikovala (foto)Od pondelkového neskorého večera zasahujú žilinskí a bytčianski hasiči pri likvidácii požiaru haly na spracovávanie použitých batérií v Hornom Hričove (okres Žilina). Ako informovala Miroslava Mintálová ...Zdieľať
poziar 676x439 24.1.2023 (Webnoviny.sk) - Od pondelkového neskorého večera zasahujú žilinskí a bytčianski hasiči pri likvidácii požiaru haly na spracovávanie použitých batérií v Hornom Hričove (okres Žilina). Ako informovala Miroslava Mintálová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline, pri požiari sa zrútila strecha, a tak bolo možné oheň hasiť len z vonkajšej strany.


Požiar hasiči likvidovali aj pomocou vysokozdvižnej plošiny, voda bola zabezpečovaná z hydrantovej siete a odberného miesta zriadeného pri vodnej nádrži Hričov. Hasenie požiaru komplikoval odpad rôzneho druhu, ktorý sa nachádza v okolí budovy," priblížila zásah hasičov Mintálová.

Profesionálnym hasičom pomáhali tiež dobrovoľní hasiči z obcí Horný Hričov, Dolný Hričov, Divinka, Lietavská Lúčka a Rosina. Pre silné zadymenie museli hasiči zasahovať v dýchacích prístrojoch. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Požiar ešte nie je úplne uhasený, momentálne prebieha likvidácia skrytých ohnísk požiaru," dodala Mintálová.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Hornom Hričove horela hala na spracovanie použitých batérií, zrútená strecha hasenie komplikovala (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská ekonomika sa pomaly dostáva na úroveň výkonnosti spred pandémie, ale zo šoku sa stále spamätáva pomalšie ako priemer eurozóny
<< predchádzajúci článok
Krajniak navrhuje vyplatiť šéfovi Sociálnej poisťovne odmenu viac ako 7-tisíc eur, splnil všetky úlohy