Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

10. júna 2009

V japonskom pobrežnom meste pršali žubrienkyV malom japonskom pobrežnom meste Nanao zaznamenali obyvatelia zvláštny úkaz, keď namiesto vodných kvapiek padali z neba žubrienky. Jeden z jeho obyvateľov povedal, že anomáliu si po prvý raz všimol ...Zdieľať
BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) - V malom japonskom pobrežnom meste Nanao zaznamenali obyvatelia zvláštny úkaz, keď namiesto vodných kvapiek padali z neba žubrienky. Jeden z jeho obyvateľov povedal, že anomáliu si po prvý raz všimol minulý týždeň, keď počul tupé údery na parkovisku. Poobzeral sa a uvidel možno sto mŕtvych obojživelníkov na autách a zemi. Ako uviedli japonské médiá, podobnú skúsenosť mali aj ďalší obyvatelia mesta.


"Obyvatelia sa domnievajú, že vodná smršť ich vyniesla do vzduchu, odkiaľ potom padali na zem," povedal pre agentúru AFP zástupca miestneho meteorologického observatória, podľa ktorého je to však "z meteorologického hľadiska veľmi nepravdepodobné." Ako dodal, prekontrolovali poveternostné podmienky z minulého týždňa, ale "naozaj si nemyslím, že to spôsobilo počasie."

Podobné úkazy nie sú vo svete novinkou. Známe sú ako fenomén Fafrotskies, čo je skrátená forma pre "padanie z neba" nezvyčajných objektov, napríklad mincí. Známe sú prípady, keď veterná smršť vyniesla predmety, ryby, medúzy a iné zvieratá, a potom ich zhodila späť na zem.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pozvánka na výstavu VOJTECH KOLENČÍK - MAĽBA
<< predchádzajúci článok
Bratislavu ovládol v utorok večer antikrist Marilyn Manson