Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

10. júna 2009

Bratislavu ovládol v utorok večer antikrist Marilyn MansonAmerický hudobník Marilyn Manson so sprievodnou rovnomennou skupinou vystúpil v utorok večer vôbec po prvý raz na Slovensku.Zdieľať
Štyridsaťročný muzikant s vlastným menom Brian Hugh Warner odohral koncert v bratislavskej Sibamac arene Národného tenisového centra (NTC). Svetoznáma postava nielen hudobnej scény, večný provokatér a antikrist prišiel do slovenskej metropoly predstaviť aktuálny siedmy štúdiový album The High End of Low, ktorý vyšiel len nedávno - 25. mája.

Temnú atmosféru mala pred jeho vystúpením navodiť žilinská kapela The Swan Bride. Skupina združená okolo speváka Mateja Rafu predstavila v „entécečku“ počas 21 minút svoju debutovú nahrávku Monsters In Your Drawers EP (2007). Netrpezliví fanúšikovia Mansona už ale čakali na hlavnú hviezdu večera, ktorá sa však v utorok večer na pódium príliš neponáhľala.

Muzikant s poľskými a nemeckými koreňmi po prvý raz skríkol o 20:35, keď sa v sprievode kapely tvorenej Twiggym Ramirezom (gitara), Chrisom Vrennom (klávesy), Gingerom Fishom (bicie nástroje) a Andym Geroldom (basgitara) uviedol piesňou Four Rusted Horses pochádzajúcou z jeho ostatnej štúdiovky. Po nej nasledovala ďalšia novinka Pretty As A Swastika. Treťou piesňou večera bol jeden z jeho najväčších hitov – singel Disposable Teens z CD Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death), počas ktorého to pod pódiom už skutočne vrelo. Manson pôsobil mimoriadne suverénnym, až arogantným dojmom a na pódiu sa nechal obskakovať niekoľkými členmi štábu. V prestávkach medzi jednotlivými skladbami sa k publiku síce prihováral, no zväčša šlo o nepublikovateľné výroky. V zadymenej Sibamac arene sa venoval najmä skladbám z albumu The High End of Low, s ktorým obsadil minulý týždeň v americkom rebríčku Billboard 200 štvrté miesto. Napríklad siedmou skladbou večera bola rytmická novinka Leave a Scar.

Na záver šou si Manson prichystal opäť staršie, známe piesne. Nezabudol na coververziu Sweet Dreams (Are Made Of This) od Eurythmics prepojenú s ďalšou prevzatou vecou - Rock 'n' Roll Nigger. Americký hudobník, v bulvárnych kruhoch známy vzťahom s modelkou Ditou Von Teese, sa s Bratislavou rozlúčil hitom The Beautiful People. Nadšený dav si však vydupal ešte jeden prídavok. Napriek tomu trval prvý koncert Marilyna Mansona na slovenskom území vrátane prídavku iba 74 minút, čo je na hudobníka so siedmymi štúdiovými albumami na konte pomerne málo.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Bratislave vystúpi 9. júna Marilyn Manson (24. 4. 2009)
 Nový singel Marilyna Mansona voľne dostupný od 27. marca (26. 3. 2009)
 Marilyn Manson vystúpi 3. júna v Brne (19. 3. 2009)
 Nové CD Marilyna Mansona sa bude volať The High End Of Low (4. 2. 2009)
 Marilyn Manson si dal postaviť robotickú verziu svojej priateľ (30. 11. 2007)nasledujúci článok >>
V japonskom pobrežnom meste pršali žubrienky
<< predchádzajúci článok
Juraj Jakubisko si prevzal Mimoriadnu cenu Elsy Morante

Bratislavu ovládol v utorok večer antikrist Marilyn Manson - diskusné fórum čitateľov

Bol to smejd10.6. 11:15:40
Stejně jako v Brně10.6. 23:23:54