Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. augusta 2020

V kauze Správy štátnych hmotných rezerv skončil vo väzbe ďalší obvinenýSudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici rozhodol o vzatí do väzby Ing. J. J., ktorý je obvinený z ...Zdieľať
puta 676x451 1.8.2020 (Webnoviny.sk) - Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici rozhodol o vzatí do väzby Ing. J. J., ktorý je obvinený z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zo zločinu machinácií pri verejnom obstarávaní.

Obava z ovplyvňovania svedkov


Dôvodom kolúznej väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov. Rozhodnutie nie je právoplatné, keďže obvinený proti nemu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa špecializovaného súdu Katarína Kudjáková.

Sudca pre prípravné konanie prepustil na slobodu Ing. M. G., ktorý je obvinený zo zločinu podplácania a z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Obvinenia pre viacero skutkov


Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v stredu 29. júla v prípade korupcie v Správe štátnych hmotných rezerv. V rámci akcie REZERVA vykonávala zaisťovacie úkony v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Vyšetrovateľ NAKA vo štvrtok 30. júla obvinil štyri fyzické a jednu právnickú osobu v súvislosti s akciou REZERVA 2.

Obvinení sú pre viacero skutkov kvalifikovaných ako porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, legalizáciu príjmu z trestnej činnosti a podplácanie.


Zdroj: Webnoviny.sk - V kauze Správy štátnych hmotných rezerv skončil vo väzbe ďalší obvinený © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brezno začalo s veľkou opravou na zimnom štadióne, veľkou sumou prispel hokejový zväz
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 45 nových pacientov s koronavírusom

V kauze Správy štátnych hmotných rezerv skončil vo väzbe ďalší obvinený - diskusné fórum čitateľov