Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

04. decembra 2010

V Kláštore pod Znievom bude Živý BetlehemDivadelné stvárnenie biblického príbehu narodenia Ježiša Krista: „Živý Betlehem“ bude možné vidieť na verejnom priestranstve pred Kostolom Panny Márie vo farnosti ...Zdieľať
bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Divadelné stvárnenie biblického príbehu narodenia Ježiša Krista: „Živý Betlehem“ bude možné vidieť na verejnom priestranstve pred Kostolom Panny Márie vo farnosti Kláštor pod Znievom v okrese Martin 25. decembra o 15:30. Odznejú tu vianočné piesne a koledy, bude to pôsobivé predstavenie s pastiermi, Pannou Máriou, Jozefom a Jezuliatkom. Nebude samozrejme chýbať ani žltá kométa, traja králi či zbor anjelov a spev piesne Tichá noc.


Pre deti budú lákadlom živé zvieratá – ovečky, somáriky či kôň. Symbolický Betlehem bude tvoriť drevená chalúpka so strechou a ohradou. Vo vianočnom čase chcú organizátori touto výnimočnou akciou vytvoriť priestor pre „zastavenie sa“ a nájdenie si chvíle na stretnutie s priateľmi a známymi v príjemnej, netradičnej atmosfére.
Agentúru SITA informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trojka STV k 1. januáru 2011 nekončí
<< predchádzajúci článok
V piatok bude Deň otvorených dverí u ombudsmana

V Kláštore pod Znievom bude Živý Betlehem - diskusné fórum čitateľov