Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

04. decembra 2010

Kapacita nocľahární v Bratislave je zatiaľ postačujúcaKapacita nocľahární pre bezdomovcov v Bratislave zatiaľ postačuje, pripravené sú aj na väčší počet bezdomovcov. ...Zdieľať
bez nazvu Nocľaháreň Depaul na Ivánskej ceste v BratislaveFoto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Kapacita nocľahární pre bezdomovcov v Bratislave zatiaľ postačuje, pripravené sú aj na väčší počet bezdomovcov. Podľa projektovej manažérky z nízkoprahovej nocľahárne Depaul Slovensko Zuzany Takáčovej momentálne kapacita nocľahárne postačuje. Nocľaháreň je obsadená na 95 percent, v dohľadnom čase však očakávajú viac bezdomovcov. V prípade, že by záujem presahoval kapacitné možnosti nocľahárne, sú pripravení použiť aj provizórne prístelky. Kapacita nocľahárne je 150 miest, núdzovo však vedia vytvoriť 180 až 190 miest.

V nízkoprahovej nocľahárni Depaul Slovensko poskytujú záujemcom ubytovanie na jednu noc, možnosť vykonania základných hygienických potrieb, teplú polievku s pečivom a čajom na večeru, pečivo a čaj na raňajky. Ľudí prijímajú aj pod vplyvom alkoholu a omamných látok, v nocľahárni však už tieto látky požívať nemôžu. Do nocľahárne neprijmú len neprispôsobivé osoby, ktoré robia problémy, zatiaľ však žiadne problémy s bezdomovcami nemali. Jedna noc v nocľahárni stojí 70 centov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Situácia na cestách je pokojná, väčšina ciest je zjazdná
<< predchádzajúci článok
P. SLONOVINY: Obama, Pan aj Sarkozy podporili opozíciu

Kapacita nocľahární v Bratislave je zatiaľ postačujúca - diskusné fórum čitateľov