Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. februára 2010

V KĽDR prípravy na oslavu narodenín svojho vodcuKórejská ľudovodemokratická republika sa v utorok začala pripravovať na oficiálne oslavy svojho lídra Kima Čong-ila. Štátna televízia vysielala v pondelok početné ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


SOUL 16. februára (WEBNOVINY) - Kórejská ľudovodemokratická republika sa v utorok začala pripravovať na oficiálne oslavy svojho lídra Kima Čong-ila. Štátna televízia vysielala v pondelok početné reportáže, v ktorých hrá hlavnú úlohu vodca tejto komunistickej diktatúry. Podľa Kórejskej centrálnej tlačovej agentúry (KCNA) dostal Kim gratulácie od viacerých najvyšších domácich aj zahraničných predstaviteľov. Podľa agentúry sa líder KĽDR krátko pred vlastnými narodeninami zúčastnil aj na verejných oslavách príchodu nového lunárneho roka.

Kim Čong-il prevzal moc po svojom otcovi Kimovi Il-Sungovi (Kim Ir-senovi) v roku 1994. Súčasný líder komunistickej Severnej Kórey sa podľa ruských záznamov narodil v roku 1941 v Sovietskom zväze v dedinke pri meste Chabarovsk, kde jeho otec pôsobil počas druhej svetovej vojny ako veliteľ brigády sovietskej armády. Evidujú ho pod menom Jurij Irsenovič Kim. Oficiálne severokórejské údaje však tvrdia, že Kim sa narodil o rok neskôr v dedine v pohorí Pchä-kchtu.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajtov okradli o zbrane a nepriestrelné vesty
<< predchádzajúci článok
Rýchlovlaky do Bruselu nebudú v utorok premávať

V KĽDR prípravy na oslavu narodenín svojho vodcu - diskusné fórum čitateľov