Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. februára 2010

Rýchlovlaky do Bruselu nebudú v utorok premávaťPremávka medzinárodných rýchlovlakov Eurostar a Thalys, ktoré spájajú Belgicko so susednými štátmi, bude v utorok úplne zastavená v súvislosti s odstraňovaním následkov ...Zdieľať
Foto: SITA, AP


BRUSEL 15. februára (WEBNOVINY) - Premávka medzinárodných rýchlovlakov Eurostar a Thalys, ktoré spájajú Belgicko so susednými štátmi, bude v utorok úplne zastavená v súvislosti s odstraňovaním následkov tragickej nehody neďaleko Bruselu. Informovali o tom obe postihnuté spoločnosti, ktoré ponúkajú svojim cestujúcim vrátenie alebo výmenu lístkov.

Doprava je prerušená od pondelkového rána, keď sa pri meste Halle juhozápadne od Bruselu čelne zrazili dva predmestské vlaky. Podľa aktuálnych údajov pri nehode zahynulo najmenej 18 ľudí a ďalších 125 utrpelo zranenia. Ide tak o jedno z najhorších železničných nešťastí v histórii belgických železníc. Úsek trate, ktorý blokujú zdemolované súpravy, využívajú aj spoje spoločností Eurostar a Thalys. Podľa vyjadrenia bruselskej prokuratúry môže pokračujúce vyšetrovanie znamenať, že vozidlá zostanú na mieste dva alebo tri dni. Nie je preto vylúčené, že prerušenie premávky sa predĺži.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V KĽDR prípravy na oslavu narodenín svojho vodcu
<< predchádzajúci článok
Pápež hovoril s biskupmi o pedofilných škandáloch

Rýchlovlaky do Bruselu nebudú v utorok premávať - diskusné fórum čitateľov