Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. novembra 2018

V košickom Starom Meste prebiehajú voľby bezproblémovoKomunálne voľby 2018. Na snímke starší pán prichádza do volebnej miestnosti v Košiciach.Zdieľať
Komunálne voľby 2018. Na snímke starší pán prichádza do volebnej miestnosti v Košiciach. Foto: TASR - František Iván
Košice 10. novembra (TASR) – V košickej mestskej časti Staré Mesto zatiaľ prebiehajú sobotňajšie komunálne voľby bezproblémovo. Pre TASR to potvrdili predsedovia okrskových volebných komisií. Staromešťania odovzdávajú svoj hlas spolu v 19 volebných miestnostiach.


Ako uviedla predsedníčka okrskovej volebnej komisie okrsku číslo 14 Karolína Morvayová, zapísaných je tu 860 voličov. „Najväčší nával bol tesne pred obedom, kým boli otvorené obchody, potom to trošku utíchlo,"povedala s tým, že vo večerných hodinách evidujú nižšiu účasť. „Pre nás vo volebnej komisii je to oddychovejšie," dodala.

Podľa jej slov chodia voliť prevažne starší voliči. „Mali sme však aj prvovoličov, ktorých si pamätám zo školy. Som hrdá na to, že chodia voliť aj moji spolužiaci. Prichádzajú väčšinou v sprievode rodičov. Voliť chodili i celé rodinky, aj trojgeneračné," spresnila 19-ročná Morvayová.

Ako dodala, členovia volebnej komisie voličom pripomínajú spôsob voľby, keďže dostávajú štyri hlasovacie lístky, prostredníctvom ktorých si vyberajú z kandidátov na post primátora, mestských poslancov, ale aj na post starostu mestskej časti a miestnych poslancov.

Do priestorov Gymnázia Milana Rastislava Štefánika, kde sú zriadené tri volebné okrsky, prišiel svoj hlas odovzdať aj Laco Hromiak. „Ja chodím voliť preto, aby boli zvolení moji kandidáti a nie tí, ktorých nechcem," povedal. Podľa neho sú najdôležitejšie parlamentné voľby, komunálne považuje za veľmi dôležité pre Košice.

Ku dňu vyhlásenia volieb mala MsČ Staré Mesto 21.215 obyvateľov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Dunajskej Strede hlásia pokojný priebeh volieb
<< predchádzajúci článok
V niektorých častiach Bratislavy sa podpisuje aj petícia proti hazardu

V košickom Starom Meste prebiehajú voľby bezproblémovo - diskusné fórum čitateľov