Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2021

V Kristianstade na juhu Švédska sa strieľalo, správy o výstreloch prišli z viacerých častí mesta


Tagy: streľba

Pri streľbe v meste Kristianstad na juhu Švédska utrpeli zranenia najmenej traja ľudia. Informovala o tom miestna polícia. Podľa švédskych médií zatiaľ v súvislosti s incidentom nezadržali ...Zdieľať
sweden_shooting_04887 48c38fd0e8f04916b24929a2496b513f 676x451 3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Pri streľbe v meste Kristianstad na juhu Švédska utrpeli zranenia najmenej traja ľudia. Informovala o tom miestna polícia. Podľa švédskych médií zatiaľ v súvislosti s incidentom nezadržali podozrivých.


Švédska polícia dostala v utorok popoludní hlásenie o niekoľkých hlasných ranách, ktoré vraj bolo počuť v jednej časti mesta. Krátko na to na miesto dorazilo niekoľko hliadok.

Počet ranených sa môže zvýšiť


Podľa predbežných informácií odviezli do nemocnice najmenej troch ľudí so strelnými zraneniami, uviedla polícia, podľa ktorej majú dvadsiatnik, tridsiatnik a šesťdesiatnička vážne zranenia. Polícia pritom nevylučuje možnosť, že počet ranených sa ešte zvýši.

„V súčasnosti sa snažíme získať celkový prehľad, koľko ľudí je zranených. Na miesto bola privolaná sanitka,“ citovali noviny Sydsvenskan hovorcu polície Richarda Lundqvista.

Vyšetrovanie sa v súčasnosti sústreďuje na nájdenie presného miesta, kde sa streľba odohrala, pretože správy o výstreloch prišli z viacerých častí mesta.

Nárast násilia strelnými zbraňami


Švédske noviny Expressen tvrdia, že jeden alebo viacero páchateľov ušlo z hlavného miesta činu na motorkách. Polícia to však odmietla potvrdiť. Zatiaľ neboli k dispozícii ani informácie o príčine streľby.

Škandinávska krajina však čelí nárastu násilia páchaného strelnými zbraňami. Podľa správy tamojšieho úradu na prevenciu kriminality je Švédsko jediná európska krajina, kde od roku 2000 výrazne stúpol výskyt smrteľných strelieb. Hlavnou príčinou je násilná činnosť organizovaných zločineckých gangov.

V pondelok večer z rovnakej oblasti Kristianstadu tiež hlásili streľbu, informuje švédska tlačová agentúra TT.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Kristianstade na juhu Švédska sa strieľalo, správy o výstreloch prišli z viacerých častí mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: streľba
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael sprísni opatrenia proti koronavírusu, ktoré sa budú týkať ľudí prichádzajúcich z osemnástich krajín
<< predchádzajúci článok
Do mnohých interiérov v New Yorku budú môcť vstúpiť iba zaočkovaní, rozhodol starosta Bill de Blasio

V Kristianstade na juhu Švédska sa strieľalo, správy o výstreloch prišli z viacerých častí mesta - diskusné fórum čitateľov