Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2021

Do mnohých interiérov v New Yorku budú môcť vstúpiť iba zaočkovaní, rozhodol starosta Bill de BlasioStarosta New Yorku Bill de Blasio rozhodol, že pre vstup do mnohých interiérov objektov v meste bude potrebný doklad o vakcinácii proti ochoreniu ...Zdieľať
police_chokehold_death_73491 cfa83a0a21ee447887215cc7217bbb45 676x451 3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Starosta New Yorku Bill de Blasio rozhodol, že pre vstup do mnohých interiérov objektov v meste bude potrebný doklad o vakcinácii proti ochoreniu COVID-19. Týkať sa to bude napríklad zamestnancov aj zákazníkov reštaurácií, telocviční a zábavných centier. Informuje o tom portál cnbc.com.


Príkaz starostu nadobudne účinnosť 16. augusta a úplne sa začne uplatňovať od 13. septembra. De Blasio uviedol, že táto povinnosť bude povzbudzovať k zvýšeniu očkovania s cieľom bojovať proti šíreniu delta variantu koronavírusu. Dodal, že mesto začne robiť kontroly dodržiavania príkazu od polovice septembra.

Rozhodnutie starostu New Yorku o povinnosti predkladať doklad o vakcinácii pri vstupe do interiérov prišlo len jeden deň po tom, ako prikázal očkovanie všetkých nových zamestnancov mesta. Noví pracovníci musia potvrdenie o očkovaní priniesť už počas prvého dňa na pracovisku.

New York začal 30. júla ponúkať 100 dolárov pre každého, kto sa dá zaočkovať vo vakcinačnom centre mesta. Podľa starostu doteraz takto 100 dolárov získalo už 11-tisíc ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Do mnohých interiérov v New Yorku budú môcť vstúpiť iba zaočkovaní, rozhodol starosta Bill de Blasio © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kristianstade na juhu Švédska sa strieľalo, správy o výstreloch prišli z viacerých častí mesta
<< predchádzajúci článok
Po zákroku mestskej polície v Česku zomrel mladý muž, policajti použili slzotvorný prostriedok

Do mnohých interiérov v New Yorku budú môcť vstúpiť iba zaočkovaní, rozhodol starosta Bill de Blasio - diskusné fórum čitateľov