Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. apríla 2009

V Mexiku 99 potvrdených prípadov nakazených chrípkouMexické úrady potvrdili ďalšie prípady nakazenia človeka prasacou chrípkou, čím sa ich celkový počet zvýšil na 99 vrátane ôsmich osôb, ktoré chorobe podľahli. V stredu to oznámil tamojší ...Zdieľať
MEXIKO 30. apríla (WEBNOVINY) - Mexické úrady potvrdili ďalšie prípady nakazenia človeka prasacou chrípkou, čím sa ich celkový počet zvýšil na 99 vrátane ôsmich osôb, ktoré chorobe podľahli. V stredu to oznámil tamojší minister zdravotníctva José Ángel Córdova. Počet nepotvrdených prípadov úmrtia na prasaciu chrípku sa podľa neho naopak znížil približne o polovicu na základe testov, ktoré nepotvrdili prítomnosť chrípkového vírusu typu H1N1. Pravdepodobných obetí prasacej chrípky v Mexiku je podľa aktuálneho počtu 84, zatiaľ čo predtým úrady hovorili až o 159 úmrtiach.


"Máme 99 pozitívnych prípadov prasacej chrípky," informoval Córdova. "Z týchto 99 osôb je 91 našťastie v dobrom stave a musíme ľutovať úmrtia ôsmich ľudí, u ktorých sa potvrdila spojitosť s prítomnosťou tohto vírusu," dodal. Córdova vystúpil pred novinárov spoločne s mexickým ministrom financií Augustínom Carstensom, ktorý odhadol škody spôsobené chrípkou mexickej ekonomike na vyše 70 miliárd dolárov.

S cieľom obmedziť šírenie nákazy v hlavnom meste Mexika od utorka zatvorili všetky tamojšie reštaurácie, kluby a iné miesta verejných podujatí. Uzavreté sú aj archeologické pamiatky v celej krajine a významné futbalové zápasy sa hrajú bez divákov. Podľa Córdovu bude v období od 1. do 5. mája pracovať iba nevyhnutná časť zamestnancov federálnej vlády.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet nakazených prasacou chrípkou v Kanade stúpol na 19
<< predchádzajúci článok
Neúspešný kandidát Marián Mižigár napadol na ÚS voľby v Žehre

V Mexiku 99 potvrdených prípadov nakazených chrípkou - diskusné fórum čitateľov