Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. apríla 2009

Neúspešný kandidát Marián Mižigár napadol na ÚS voľby v ŽehreVolebnou sťažnosťou napadol na Ústavnom súde SR (ÚS) voľby starostu i poslancov obecného zastupiteľstva v Žehre z 25. apríla pre neústavnosť a nezákonnosť neúspešný kandidát Marián Mižigár, ...Zdieľať
KOŠICE 30. apríla (WEBNOVINY) – Volebnou sťažnosťou napadol na Ústavnom súde SR (ÚS) voľby starostu i poslancov obecného zastupiteľstva v Žehre z 25. apríla pre neústavnosť a nezákonnosť neúspešný kandidát Marián Mižigár, ktorý skončil s 288 hlasmi druhý. Žiada ÚS, aby vyhlásil voľby starostu a poslancov obecného zastupiteľstva z 25. apríla za neplatné.


Podľa sťažovateľa je v obci evidovaných len desať negramotných ľudí, ako vyplýva z podania, došlo však k ovplyvňovaniu približne 138 až 140 voličov, ktorí vyhlásili, že nevedia čítať a písať, a preto volebná komisia povolila, aby s nimi do priestoru na úpravu hlasovacích lístkov išli aj iné osoby, ktoré im dávali pokyny, ako majú upraviť hlasovací lístok. O nezákonnosti podľa sťažovateľa svedčí aj to, že vo voľbách hlasovala aj občianka, ktorá sa v čase konania volieb nachádzala v Anglicku. V sťažnosti ďalej uvádza, že voliči boli ovplyvňovaní aj v deň konania volieb pred obecným úradom, kde bola volebná miestnosť, a ktorých presvedčili, chodili označení žltými mašličkami a stužkami, dostali papieriky s označením koho majú voliť, za čo podľa sťažovateľa dostali 20 eur. Podľa neho aj traja členovia volebnej komisie porušili zákon, pretože svoju funkciu nevykonávali nestranne.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Mexiku 99 potvrdených prípadov nakazených chrípkou
<< predchádzajúci článok
WHO opäť zvýšila chrípkovú pohotovosť, očakáva pandémiu

Neúspešný kandidát Marián Mižigár napadol na ÚS voľby v Žehre - diskusné fórum čitateľov