Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. januára 2011

V Nemecku pre rakovinotvorný dioxín uzavreli 4700 fariemViac ako 4700 fariem na území Nemecka muselo zavrieť svoje brány pre podozrenie z ...Zdieľať
prasa K otvoreniu fariem dôjde až po vyhodnotení výsledkov všetkých testov na rakovinotvornú látku dioxín.Foto: SITA, APBERLÍN 7. januára (WEBNOVINY) - Viac ako 4700 fariem na území Nemecka muselo zavrieť svoje brány pre podozrenie z kontaminácie rakovinotvornou látkou dioxín, informovalo v piatok nemecké ministerstvo poľnohospodárstva. Podľa oficiálneho stanoviska ministerstva sa tieto preventívne opatrenia tykajú predovšetkým fariem v spolkovej krajine Dolné Sasko a väčšinou ide o chovné miesta ošípaných. K potenciálnemu otvoreniu fariem dôjde až po vyhodnotení výsledkov všetkých testov, dovtedy nesmú farmy predávať svoje produkty, uvádza sa ministerstvo.

Zdrojom nákazy je s najväčšou pravdepodobnosťou krmivo, ktoré je podľa predbežných testov kontaminované dioxínom. Jeho vysoké hodnoty namerali ešte v decembri v slepačích vajciach. Nemci preto informovali Európsku komisiu a svojich obchodných partnerov, že do Holandska bolo dovezených takmer 140 tisíc vajíčok z podozrivých nemeckých fariem. Brusel však potvrdil, že vajíčka s vysokým obsahom rakovinotvornej látky sa môžu nachádzať už aj v Británii.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zima vyšla British Airways draho. Stratili 50 mil. libier
<< predchádzajúci článok
WIKILEAKS: Gazprom je skorumpovaný kolos