Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. januára 2011

WIKILEAKS: Gazprom je skorumpovaný kolosRuský energetický koncern Gazprom je skorumpovaný a politickými kruhmi riadený podnik, ktorý má ďaleko od kvalitnej svetovej firmy. Taký je obsah utajovaných depeší amerických diplomatov ...Zdieľať
gazprom Foto: SITA, APTBERLÍN 7. januára (WEBNOVINY) - Ruský energetický koncern Gazprom je skorumpovaný a politickými kruhmi riadený podnik, ktorý má ďaleko od kvalitnej svetovej firmy. Taký je obsah utajovaných depeší amerických diplomatov pôsobiacich v Moskve, ktoré vo štvrtok zverejnil nemecký týždenník Spiegel. Ten ich získal od organizácie WikiLeaks, ktorá nemeckému periodiku ponúkla získané kritické pohľady amerických diplomatických zástupcov.

Tí tvrdia, že Gazprom má ďaleko od svojich "ambícií stať sa najprestížnejšou firmou na svete". Podľa Američanov je totiž "podnik nástupcom sovietskeho ministerstva pre plyn a presne tak aj funguje". V jednej z depeší z roku 2009 sa taktiež hovorí o dopadoch svetovej ekonomickej krízy na Gazprom, ktorého zisky sa údajne "dramaticky prepadli". Diplomati tieto informácie získali od zdroja, ktorý mal dva roky na starosti účtovníctvo spoločnosti.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Nemecku pre rakovinotvorný dioxín uzavreli 4700 fariem
<< predchádzajúci článok
V Bratislave absentuje nosný dopravný systém, tvrdí Frešo