Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. októbra 2007

V Nitre dnes vypovedalo v prípade útoku neonacistov 10 ľudíZhruba desať ľudí dnes vypovedalo na polícii v Nitre v súvislosti s nedávnymi útokmi na študentov pred Starým divadlom. Pre agentúru SITA to povedal jeden zo svedkov incidentu, ktorý nechce ...Zdieľať

NITRA 26. októbra (WEBNOVINY) - Zhruba desať ľudí dnes vypovedalo na polícii v Nitre v súvislosti s nedávnymi útokmi na študentov pred Starým divadlom. Pre agentúru SITA to povedal jeden zo svedkov incidentu, ktorý nechce byť menovaný. Zároveň podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Medzi vypočúvanými boli svedkovia aj napadnutí.

Podľa svedka napadla v piatok 19. októbra skupina asi pätnástich až dvadsiatich neonacistov mladých ľudí, ktorí stáli pred klubom Tatra v Starom divadle. "Celé to trvalo asi 40 sekúnd - prišli, udreli a utiekli preč. Boli to takí 16- až 17-roční fagani, mali so sebou palice a obušky, oblečené mali bombery, ťažké topánky, mali vyholené hlavy a niektorí mali tváre zakryté čiernymi šatkami," uviedol svedok. Ako ďalej dodal, niektorí z tých, čo boli dnes vypovedať, spoznali medzi útočníkmi svojich spolužiakov a dnes povedali polícii ich mená.

Mimovládna organizácia Ľudia proti rasizmu už oznámila, že podá v súvislosti s útokom podnet na inšpekciu ministerstva vnútra. Dôvodom je, že orgány činné v trestnom konaní popreli spáchanie trestného činu, pritom výpovede svedkov a poškodených, ako aj dnes podané trestné oznámenie, svedčia o tom, že útok sa stal.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Útoky neonacistov v Nitre sa zrejme nestali (25. 10. 2007)
 Zakázali koncert proti rasizmu, nechcú „bordel“ (9. 12. 2005)
 „Vodca“ nacionalistov Kotleba ďalej učí deti (23. 11. 2005)
 Vrah Daniela Tupého stále na slobode (22. 11. 2005)
 Extrémistické nápisy na mikinách (22. 11. 2005)
 Skíni sa smejú polícii do očí (15. 11. 2005)nasledujúci článok >>
Minister Kubiš vyjadril podporu diplomatovi M. Lajčákovi
<< predchádzajúci článok
Čip v mozgu spôsobuje impulzívnosť u pacientov s Parkinsonom

V Nitre dnes vypovedalo v prípade útoku neonacistov 10 ľudí - diskusné fórum čitateľov