Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júla 2009

V Petržalke budú kontrolovať reštauračné zariadeniaV bratislavskej Petržalke budú kontrolovať viaceré reštauračné a pohostinské zariadenia. Preventívne kontroly budú zamerané na dodržiavanie prevádzkových hodín, obsluhu na letných terasách, ...Zdieľať
BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) - V bratislavskej Petržalke budú kontrolovať viaceré reštauračné a pohostinské zariadenia. Preventívne kontroly budú zamerané na dodržiavanie prevádzkových hodín, obsluhu na letných terasách, ktoré môžu byť otvorené do 21:00. Ako agentúru SITA dnes informoval hovorca mestskej časti Ľubomír Andrassy, kontroly sú reakciou na zvýšený počet sťažností od Petržalčanov na rušenie nočného pokoja. "Pri zistení porušenia všeobecne záväzného nariadenia miestnej samosprávy hrozí prevádzkovateľom správne konanie, pričom v zmysle zákona im môže byť uložená pokuta až do 6 638 € alebo starosta Milan Ftáčnik môže vydať rozhodnutie o obmedzení času prevádzky," spresnil.


Okrem kontrol zameraných na prevádzku reštauračných zariadení budú počas dovolenkových dní pod prísnejším drobnohľadom aj vlastníci psov. Kontrolovať v jednotlivých lokalitách mestskej časti budú podľa Andrassyho rešpektovanie platných záväzných nariadení. "Tie okrem iného ukladajú držiteľom psov povinnosť platiť miestnu daň, držať psa na vôdzke okrem priestorov určených pre voľný pohyb psov, musia mať vždy k dispozícii vhodný obal na odstránenie psích výkalov," uviedol. V prípade, že držiteľ nezaevidoval psa podľa platných pravidiel, hrozí mu finančná sankcia do 165 €, ak neodstráni psie výkaly z verejného priestranstva, dostane pokutu do 33 €.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael odmietol výzvu EÚ, aby OSN uznala palestínsky štát
<< predchádzajúci článok
Mimovládky sa sťažujú na postup polície

V Petržalke budú kontrolovať reštauračné zariadenia - diskusné fórum čitateľov