Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. apríla 2024

V Poľsku sa koná druhé kolo komunálnych volieb. Obháji opozícia víťazstvo z prvého kola?V stovkách poľských miest sa v nedeľu koná druhé kolo komunálnych volieb, v ktorých sa proti sebe postavia najúspešnejší kandidáti z prvého hlasovania spred dvoch týždňov. Voliči idú k urnám na dovedna 748 ...Zdieľať
poland_local_elections_37525 676x451 21.4.2024 (SITA.sk) - V stovkách poľských miest sa v nedeľu koná druhé kolo komunálnych volieb, v ktorých sa proti sebe postavia najúspešnejší kandidáti z prvého hlasovania spred dvoch týždňov. Voliči idú k urnám na dovedna 748 miestach vrátane miest ako Krakov, Poznaň, Rzeszów a Vroclav.


Tohtoročné komunálne a regionálne voľby sú vnímané ako test pre proeurópsku vládu premiéra Donalda Tuska štyri mesiace po tom, ako sa ujala moci.

Tuskovej strane sa v prvom kole volieb 7. apríla darilo vo veľkých mestách, ako napríklad vo Varšave, kde opäť zvolili za primátora Rafała Trzaskowského. Rozhodujúce víťazstvo si však Tusk nemohol pripísať. Hlavná opozičná strana Právo a spravodlivosť získala v regionálnych zhromaždeniach väčšie percento hlasov.


Zdroj: SITA.sk - V Poľsku sa koná druhé kolo komunálnych volieb. Obháji opozícia víťazstvo z prvého kola? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Proces čerpania starých eurofondov presiahlo sto percent, je vyššie ako celková alokovaná suma
<< predchádzajúci článok
Nešťastie v Hlohovci, v byte našli telo mladého muža bez známok života