Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. decembra 2019

V Poľsku zhabali takmer dve tony kokaínu a rozbili drogový gangIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Varšava 5. decembra (TASR) - Poľská polícia zhabala rekordné množstvo drog - takmer dve tony kokaínu v hodnote 467 miliónov eur, ktorý mal byť prepašovaný z Kolumbie do krajín Európy. Informovala o tom agentúra AP. Podľa poľských médií na prípade spolupracovala aj nemecká polícia.


Do zločineckého gangu patrili štyria Kolumbijčania, dvaja Poliaci a jeden Iránec žijúci v Nemecku. Všetci podozriví boli zadržaní. Prípadom sa teraz zaoberá prokuratúra v prístavnom meste Gdansk.

Droga bola prepravovaná v kontajneroch a v colných dokladoch bola vykázaná ako náklad kriedy.

Analýzami sa zistilo, že v niektorých vreciach bola namiesto deklarovaného tovaru droga. Išlo o 1850 kilogramov vysokokvalitného kokaínu, čo predstavuje asi 7,5 milióna dávok drogy.

Kontraband bol odhalený počas policajnej operácie v severopoľskom prístave Gdynia. Následne polícia vo Veľkopoľskom vojvodstve na západe Poľska objavila aj sofistikované laboratórium súvisiace s činnosťou tohto drogového gangu.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki vo štvrtok vo Varšave informoval, že ide o najväčšiu protidrogovú akciu v Poľsku za uplynulých najmenej 30 rokov. Uviedol, že poľské úrady pri pátraní po kontrabande a zmarení plánov pašerákov využili najmodernejšiu techniku.

Šéf poľskej bezpečnostnej služby Mariusz Kamiňski vyhlásil, že operácia poľských zložiek "zachránila Európu pred obrovskou dodávkou kokaínu".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na sv. Mikuláša deti očakávajú najmä sladkosti a darčeky
<< predchádzajúci článok
Izraelský prokurátor chce obžalovať spolupracovníkov Netanjahua

V Poľsku zhabali takmer dve tony kokaínu a rozbili drogový gang - diskusné fórum čitateľov