Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2024

V Rusku zadržali viac ako sto ľudí, ktorí prišli položiť kvety na pamiatku zosnulého Navaľného (foto)Viac ako sto ľudí bolo zadržaných v ôsmich mestách po celom Rusku po tom, čo prišli položiť kvety na pamiatku zosnulého lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného. Uviedla ...Zdieľať
britain_russia_navalny_obit_82999 676x451 17.2.2024 (SITA.sk) - Viac ako sto ľudí bolo zadržaných v ôsmich mestách po celom Rusku po tom, čo prišli položiť kvety na pamiatku zosnulého lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného. Uviedla to prominentná ľudskoprávna skupina OVD-Info, ktorá monitoruje politické zatýkanie a poskytuje právnu pomoc.

Polícia zablokovala prístup k pamätníku


Polícia v sobotu zablokovala prístup k pamätníku v meste Novosibirsk a zadržala niekoľko ľudí nielen tam, ale aj v ďalšom sibírskom meste Surgut. Video zdieľané na sociálnych sieťach z Novosibirska ukazuje, ako ľudia umiestňujú červené kvety vzpriamene do snehu pod dohľadom polície, ktorá blokuje prístup k pamätníku páskou.

V Moskve cez noc neznáma skupina ľudí pod dohľadom polície odstraňovala kvety z pamätníka neďaleko sídla ruskej Federálnej bezpečnostnej služby. Do rána sa však na mieste objavili ďalšie kvety.

Lídri vinia Putina


Ruská väzenská služba informovala, že 47-ročný Alexej Navaľnyj, ktorého väznili v arktickej väzenskej kolónii, zomrel v piatok po tom, ako sa po prechádzke cítil zle a takmer okamžite stratil vedomie, pričom sa ho nepodarilo oživiť.

Navaľného tlačová tajomníčka Kira Jarmyšová však uviedla, že nemá žiadne potvrdenie o jeho smrti a podobne sa vyjadrila aj jeho manželka Julia. Presné okolnosti úmrtia vedúcej osobnosti ruskej opozície nie sú známe, ale aj ďalší svetoví lídri z neho vinia ruského vodcu Vladimira Putina a jeho autokratický režim, pre ktorých Navaľnyj predstavoval veľkú politickú aj symbolickú hrozbu.Zdroj: SITA.sk - V Rusku zadržali viac ako sto ľudí, ktorí prišli položiť kvety na pamiatku zosnulého Navaľného (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Národniari navrhujú v parlamente rozšírenie spolupráce o skupiny priateľstva s Ruskou federáciou aj Bieloruskom
<< predchádzajúci článok
Špecializovaný trestný súd sa opakovane pokúsi otvoriť proces s Bödörom v kauze údajného podplácania