Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2019

V Senici vykopali letecké bombyPolícia v Senici zaevidovala v pondelok (10. 6.) v podvečerných hodinách oznámenie pracovníkov, ktorí pri výkopových prácach pred priemyselnou zónou v meste Senica našli v poli ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Senica 11. júna (TASR) - Polícia v Senici zaevidovala v pondelok (10. 6.) v podvečerných hodinách oznámenie pracovníkov, ktorí pri výkopových prácach pred priemyselnou zónou v meste Senica našli v poli neznámu muníciu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Mária Linkešová.


Policajný dôstojník o náleze informoval policajných pyrotechnikov a do ich príchodu policajná hliadka miesto uzavrela. "Pyrotechnici určili, že ide o dve letecké bomby s priemerom 152 milimetrov z čias druhej svetovej vojny. Podľa ďalších zistení bolo pole v minulosti využívané ako poľné letisko," uviedla Linkešová.

Nájdenú muníciu nebolo možné transportovať, preto sa policajti rozhodli, že k jej odstrelu príde v utorok na mieste. "Z dôvodu, že miesto nálezu sa nachádzalo v blízkosti obytnej a priemyselnej zóny, pyrotechnici posunuli miesto odstrelu do vzdialenejšej časti. Postupne, riadeným odstrelom, zneškodnili najskôr jednu a potom aj druhú bombu," doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Polícia upozorňuje, že neodbornou manipuláciou by v tomto prípade mohlo prísť k ohrozeniu života a zdravia. Jedna bomba obsahovala niekoľko kilogramov trhaviny. "Upozorňujeme občanov, aby pri náleze akejkoľvek munície vyrozumeli políciu. V žiadnom prípade nie je vhodné s ňou manipulovať a premiestňovať ju," apeluje hovorkyňa KR PZ v Trnave.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za krádež kráľovských klenotov odsúdili vo Švédsku druhého muža
<< predchádzajúci článok
Z pohľadu znižovania počtu dopravných nehôd bol rok 2018 úspešný

V Senici vykopali letecké bomby - diskusné fórum čitateľov